З осені ставки за депозитами можуть піти вгору. До останнього часу банки тільки знижували відсотки за вкладами, хоча облікова ставка НБУ піднімалася з початку року вже тричі: 25 січня — на 1,5%, з 1 березня — на 1%, 12 липня — ще на 0,5%, до 17,5% річних.
Час зростати: що буде зі ставками за депозитами
Зростала і дохідність державних облігацій — чотиримісячні ОВДП вже продаються Мінфіном по 18%. Про це пише Finclub. Посилаючись на дані НБУ, видання повідомляє, що короткострокові гривневі вклади подешевшали з початку року на 0,2% — до 13,7%, а довгострокові — на 0,9%, до 14,2%. Ставки за валютними вкладами знизилися на 0,6% і 0,7% відповідно — до 2,5% і 4%.
Індекс UIRD, який відображає ситуацію в 20 банках з найбільшими депозитними портфелями, показує той же тренд: на 0,24%. подешевшали тримісячні гривневі депозити (до 13,33%), на 0,3% — шестимісячні (14,10%) і на 0,09% — річні (14,24%).
Ставки за депозитами у валюті на історичних мінімумах, в гривні — близькі до цих значень. Тому кожен додатковий відсоток — на вагу золота. Отримати до 2% бонусів до річної ставки можна через програму «Бонус до депозитів» від «Мінфіну».
Правда, для корпоративних клієнтів умови інші. За даними НБУ, ставки за короткостроковими гривневими депозитами для них виросли на 3% — до 13% річних, а за довгостроковими — на 0,5% (до 15,9%). Подорожчало розміщення і довгої валюти бізнесу — на 1,1%, до 4,5%. Короткострокові валютні вклади, втім, подешевшали на 1,2% (до 1,3%).
Максимальна дохідністьза гривневими вкладами терміном на один місяць становить 13,7% (Мегабанк). Тримісячні і шестимісячні вклади принесуть максимум 17% (Ідея Банк), а якщо розмістити кошти на рік, то максимальний прибуток складе 18% (РВС Банк). Долар можна розмістити максимум під 5,5-6% (Банк Альянс), євро — під 4,25-5,25% (РВС Банк).
Як пояснили Finclub в Ощадбанку, що основними факторами, які будуть впливати на зміну процентних ставок, стануть динаміка курсу гривні, ставки банків-конкурентів, рівень інфляції і ситуація в країні. «Швидше за все, до кінця року ми побачимо зростання процентних ставок за депозитами в гривні в середньому по ринку на 0,5-1% річних», — спрогнозували в банку.
А ось ставки за валютними внесками знизяться ще на 0,5% через надлишкову ліквідність системи і в умовах обмежених темпів зростання кредитування, а заборони на роздрібне валютне кредитування і обмежений попит на такі кредити в корпоративному сегменті.
Коментарі - 2