16 серпня 2018, 16:37 Читать на русском

НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків

Нацбанк України встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, які проходили стрес-тестування в рамках проведення щорічної оцінки стійкості у поточному році. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Нацбанк України встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, які проходили стрес-тестування в рамках проведення щорічної оцінки стійкості у поточному році.
Фото: zn.ua

Як зазначається, у випадку виявлення нестачі капіталу за підсумками проведення щорічної оцінки стійкості банків з урахуванням результатів стрес-тестування за базовим сценарієм банкам буде необхідно розробити програму докапіталізації.

Що це дасть: Ця програма передбачатиме збільшення капіталу на суму, що визначається як максимальна із двох значень: суми визначеної за результатами перших двох етапів оцінки стійкості (оцінка якості активів та екстраполяція результатів цієї оцінки) та прогнозованої суми, визначеної за результатами третього етапу оцінки стійкості (стрес-тесту) за встановленим НБУ базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік.

У випадку виявлення додаткової потреби в капіталі банку за підсумками проведення стрес-тестування за базовим сценарієм на 2019-2020 роки та за несприятливим макроекономічним сценарієм на 2018-2020 роки, банк має розробити та подати до Національного банку план реструктуризації, який він має виконати до кінця 2019 року.

  • План має виходити із максимальної із сум потреби у капіталі, прогнозованих за результатами оцінки за кожним із вищевказаних сценаріїв.

Банк складає план реструктуризації до 2019 року з урахуванням програми капіталізації на 2018 рік.

  • Передбачені у плані реструктуризації заходи мають у підсумку забезпечити дотримання банком установлених Національним банком граничних значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3) на всьому прогнозному періоді.

Вимоги затверджені постановою набувають чинності 16 серпня 2018 року.

Що це значить: Нацбанк проаналізував результати стрес-тестування банків на початку 2018 року і вимагатиме від їх акціонерів і топ-менеджменту нових вливань в капітал.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама