9 серпня 2018, 18:12 Читать на русском

Долар пішов на зліт: що діється з ринком

На валютному ринку черговий стрибок котирувань. Після кількох днів стабілізації ситуації з формуванням тренда на зміцнення гривні  — вже другу сесію поспіль ситуація складається не на користь гривні.

На валютному ринку черговий стрибок котирувань.
Фото: pixabay.com

Причому здавалося б все повинно бути навпаки — ліквідність в банківській системі низька (коррахунки банків на ранок четверга всього 40,7 млрд гривень), готівковий ринок був досить спокійний, міжбанк вже відпрацював новину про зниження ЗВР і в пресу вміло вливають інсайд про нібито домовленість з МВФ про швидкий транш. Це повинно зміцнювати позиції гривні, але замість того офіційний курс за день обвалився відразу майже на 15 копійок — з 26,961726 до 27,111393 гривень за долар.

Підвищення курсу міжбанку швидко перекидається і на готівковий ринок, де к вечору четверга долар вже продають по 27,30 гривень та вище. Радісно стрепенулися і спекулянти, у яких знову з'явилася можливість грати на різниці котирувань готівкового та безготівкового ринків. Схоже повторюється сюжет нової гри «на підвищення».

Офіційно — це пов'язано зі зростанням попиту на валюту з боку великих імпортерів, які поспішають закривати свої зовнішні контракти.

Неофіційно - до причин зростання котирувань додають збільшення напруженості в торговельній війні США і Китаю (побічно б'є по українських експортерах металу і агропродукції), вивід іноземцями валюти в більш спокійні фінансові ринки після погашення українських ОВДП, і навіть плутанину на фондовому і валютному ринку Росії після введення нової порції американських штрафних санкцій. І хоча російському бізнесу в Україні зараз майже повністю перекритий кисень, РФ залишається одним з найбільших торгових партнерів. Тому обвал їх ринків і девальвація рубля скорочує і без того падаючі грошові потоки між нашими країнами, в тому числі і надходження валюти.

Складна тема оплати енергоносіїв (в тому числі і вугілля) також змушує частину імпортерів оперативно закривати свої контракти, що також збільшує попит на валюту.

Велика політика все більше втручається в ситуацію на валютному ринку і багато компаній не хочуть ризикувати: експортери знову не поспішають продавати валюту понад обов'язкових 50% виручки, а імпортери бажають мінімізувати свої валютні ризики та активізуються зі скупкою.

Це створює черговий перекос попиту та пропозиції і розхитує курс. НБУ намагається цьому протистояти і сьогодні був змушений продати за нашими даними близько 10 млн доларів за 27,10 гривень через «анонімний» формат Matching, щоб збити зростання котирувань.

Це вдалося йому тільки частково. За фактом на міжбанку знову закріпився тренд на зростання долару і почалася нова хвиля девальваційних настроїв.

Хід торгів:

З перших хвилин торгової сесії гривня почала просідати. З ранкових декларативних 27,06/27,10 гривень вже до 11 години долар виріс до 27,10/27,12 за рахунок активного зростання попиту на валюту. Експортери почали притримувати продажу, вичікуючи максимального зростання котирувань. НБУ вирішив не ризикувати і через Matching почав продавати валюту. Продав він за нашими даними близько 10 млн доларів за 27,10 гривень, що не врятувало ситуацію, але збило ажіотаж.

К 12:00 котирування зупинилися на позначці 27,10/27,12 гривень, але як тільки регулятор перестав заливати ринок валютою — курс знову попер вгору. На обід дилери вже пішли при котируваннях 27,13/27,16 гривень, а к закінченню сесії курс зупинився на позначці 27,14/27,17. Ринок залишився знервованим навіть до кінця дня. Спекулянти працювали як «в дві сторони», так і в основному — «на підвищення».

При таких початкових даних  — завтра нас чекає чергова спроба розгойдати курс і нова курсова війна інтересів великих гравців з періодичними ситуативними змінами тренда. Гра «на підвищення» продовжиться.

Головні події 9 серпня на міжбанку:

1. Курс долара на міжбанку за день виріс з 27,06/27,10 до 27,14/27,17 к кінцю сесії, а офіційний — відразу на 15 копійок до 27,111393;

2. НБУ змушений був гасити валютні пожежі і виходив на торги в тихому і «анонімному» форматі через Matching. Продав регулятор близько 10 млн доларів по 27,10 гривень, що не врятувало ситуацію;

3. Довідковий курс НБУ на 12 годин становив 26,0965 гривень за долар, а офіційний на 10 серпня оголошено регулятором на рівні 27,111393.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 8

+
0
Maleficarum
Maleficarum
9 серпня 2018, 18:18
#
« НБУ вынужден был гасить валютные пожары и выходил на торги в тихом и «анонимном» формате через Matching. Продал регулятор по нашим данным около 10 млн долларов по 27,10 гривен, что не спасло ситуацию;» Чего так мало залил?
+
+17
VictorS
VictorS
10 серпня 2018, 7:29
#
Сколько наскреб, столько и залил. Да и нет в регулятора ни тактики, ни стратегии. Паника — вот его главный страх. Нужно все же выбрать курсовую стратегию из трех:
1 Фиксированный курс;
2. Наклонный курс;
3. Качели.
Вот мы и наблюдаем последствия качелей. Народ быстро учится и сейчас выходит из гривны. И пик впереди. Посмотрите на максимум в январе и прибавьте 6 месяцев. https://minfin.com.ua/blogs/victors/116889/
+
0
kozyrev
kozyrev
9 серпня 2018, 18:38
#
Видимо надеется, что само по себе все уляжется. Но если завтра дискотека продолжится — думаю придется ему опять валютной мошной трясти — иначе 27.20 и выше скоро увидим.
+
0
Maleficarum
Maleficarum
9 серпня 2018, 19:08
#
Ну то что само уляжется видно не рассчитывал НБУ иначе и тех 10 мультов не лил бы Скорей всего оценивал по лотам Мало было «крупняка» Посчитали- что десятку вольёт и просадит курс Но лотов с меньшими суммами было валом Вот и просчитался Завтра пятница- наверняка перед выходными зальёт и уже поболее.
+
0
AAAA2000
AAAA2000
10 серпня 2018, 8:25
#
«И хотя российскому бизнесу в Украине сейчас почти полностью перекрыт кислород, РФ остается одним из крупнейших торговых партнеров.» — тоесть, на одной шальке весов «почти полностью» перекрытый кислород с РФ, а на другой весь остальной мир, и при этом РФ — крупнейший торговец? Них не понял. То ли херово перекрыли РФ, то ли херово торгуем с остальными. Я думаю и то и другое.
+
+5
AleksandrBank
AleksandrBank
10 серпня 2018, 9:27
#
Какая разница в РФ будет 65 или 85 рубль к доллару, это часть последствий, которые не так стратегически влияют.
Более важно, Пошлины в США, ЕС, Китай т.д. Просадки будут у металлургов.
В пятницу реально будет понятен настрой рынка, как быстро он будет шагать далее к 27,25 — 27,30, или остынет на месте.
Сейчас более важно как можно скорее провести шаги на пути по рефинансированию долга с МВФ, далее ЕС открывается, также даст возможность разместить наши облигации на внеш.рынках. Это то что можно сделать быстро и даст эффект и спокойствие.
Еще более важно, сделать шаги, чтобы Украина стала Китаем для Европы, здесь создавались производства. и товары бы шли в ЕС, США и т.д. по миру. Это даст небывалую экспортную выручку, что в свою очередь будет влиять на курс и на платежный баланс, резервы и т.д.
+
0
AlexZag
AlexZag
10 серпня 2018, 10:27
#
Украина в принципе не может быть Китаем для Европы, потому что у нас ни заводов уже нет, ни дешевой рабочей силы. Часть выехала, те, кто остался, не смогут сотворить того экономического чуда. О причинах смысла говорить нету — все их знают. США и ЕС ясно дали понять, что Украина для них поставщик сырья, как назвали «аграрная сверхдержава». О как польстили нашим балбесам, которые не поняли смысл, что заводов (двигателей экономики) здесь не будет, только зерно, лес и руда их интересует, а не конечный продукт с высокой добавочной стоимостью. Максимум на что можно рассчитывать это заводы по сборке автомобилей и то не факт.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
10 серпня 2018, 12:20
#
Заводы и фабрики сейчас легко строятся. За 1-2 года строят. Не говоря о каких-то цехах и т.д. Это ж не Электространцию строить
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама