Останній день місяця розчарував шанувальників гривні. Нацвалюта знову істотно просіла на міжбанку.
Долар пре вгору: головні причини і перспективи
За день долар виріс при продажу на 10 копійок з 26,81/26,87 гривень до 26,92/26,97. І це при тому, що Нацбанк був змушений перед обідом оперативно провести аукціон з продажу валюти на суму 50 млн доларів, на якому продав 28,1 млн за ціною відсікання — не нижче 26,86 гривень. Якби не дії регулятора, то звітну дату валютний міжбанк зустрів би на рівні не нижче 27 гривень за долар.
Крім реальних інтервенцій чиновники Нацбанку провели ряд вербальних. Глава наглядової ради Нацбанку Богдан Данилишин, а потім і сайт НБУ прокоментували те, що відбувається на валютному ринку.
На жаль, особливого оптимізму в цих заявах немає. Головними причинами стрімкого зростання курсу в останні дні названі дії нерезидентів по скупці валюти за рахунок гривні, отриманої від погашення ОВДП, виплати відшкодувань ПДВ та зростання попиту на валюту з боку імпортерів.
Де-факто, останні тижні Нацбанк намагається гасити валютні пожежі і розпродає долар з ЗВР, щоб покрити нестачу пропозиції на торгах. У липні Нацбанк зміг купити 99 млн доларів, а продав 163 млн. Втрати ЗВР вже склали близько 64 млн доларів і це ще до періоду основних зовнішніх виплат цього року і під час традиційного літнього затишшя на міжбанку.
Скупка валюти нерезидентами після погашення ОВДП на фоні проблемного та довготривалого процесу отримання грошей від МВФ, істотних проблем з платіжним балансом та наповнюваністю бюджету — говорить про те, що іноземці не особливо вірять в перспективи гривні і вважають за краще виходити з нашого ринку, фіксуючи прибуток.
В основному — відправляючи куплену валюту на американський ринок, де очікується нове підвищення ставки ФРС. Це знекровлює всі ринки капіталу, в тому числі і так слабкий український.
Поки Україна «виїжджає» за рахунок досить сприятливої кон'юктури на метал та сільгосппродукцію, але стає в черговий раз очевидним, що наш ринок, а також держструктури так і не створили привабливої для інвестицій економіки, залишаючись на рівні слаборозвинених країн.
І переконання того ж НБУ, що у когось ще гірше (з прикладами аргентинського песо, турецької ліри і деяких інших валют) нагадують історію про те, що головне, що у сусіда гірше.
Замість того, щоб об'єктивно робити сприятливі умови в країні і створювати конкурентну економіку. І поки такий біг по колу без реальних змін триватиме — ніякі падіння цін на енергоносії додаткових преференцій українцям не принесуть. Цей прибуток буде просто осідати у купки великих монополістів без будь-якої модернізації країни.
А як тільки ринок енергоносіїв знову почне дорожчати (що і відбувається в даний час) — додатковий тягар лягатиме знову ж на вітчизняного виробника, залишки середнього класу і решту населення.
Купка монополістів в цьому випадку просто перекладає ці проблеми на всіх крім себе, не бажаючи особливо вкладатися ні в модернізацію виробничого потенціалу України, ні в людський капітал. Так для них простіше, зручніше й менш затратно.
А про перспективу вони вважають за краще не замислюватися, продовжуючи виводити капітали за кордон і не особливо пов'язуючи своє майбутнє з Україною.
Поки ці правила гри не зміняться — економіка країни та її громадяни будуть продовжувати жебракувати. Курс — просто один з найяскравіших маяків ситуації, що склалася.
Хід торгів:
З перших хвилин сесії котирування долара поповзли вгору і з ранкових декларативних 26,81/26,87 гривень вже до 12 години досягли позначки 26,87/26,90. Попит значно перевищував пропозицію і близько 12:00 Нацбанк був змушений оголосити аукціон з продажу 50 млн доларів.
Продав НБУ 28,1 млн доларів за ціною відсікання — не нижче 26,86 гривень з поданих заявок на 46,7 млн. Це дещо збило ажіотаж і до обіду котирування знаходилися на рівні 26,85/26,88 гривень. Але як тільки ефект продажів валюти Нацбанком закінчився — долар знову попер вгору вже на поодиноких угодах.
До 15-ї години курс закріпився на рівні 26,87/26,91 гривень, а потім долар підтягнули до 26,90/26,95 гривень к 16 годинам. Завершилася остання сесія липня котируваннями 26,92/26,97 гривень.
Більшість угод за даними ВалКлі пройшло в коридорі 26,7628-26,8667 гривень за долар. Ажіотаж і нервозність на торгах збереглися, що створить психологічний тиск на валютний ринок і завтра.
Головні події 31 липня на міжбанку:
1. Зліт курсу долара з 26,81/26,87 гривень до 26,92/26,97 к кінцю сесії;
2. НБУ продав на аукціоні 28,1 млн доларів за ціною відсікання — не нижче 26,86 гривень, щоб частково збити зростання котирувань;
3. Зареєстровано 578 угод на суму $442,08 млн по середньозваженому курсу 26,8667.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 56
Для виробників грошей немає
А для кумів — є
Если бы в америке так ненавидели Билла Гейтса (который тоже получает дотации и участвует в госзакупках) и Форда (там тоже и дотации и таможенные пошлины и прочее) — америка до сих пор была бы третьеразрядным государством типа гондураса.
https://www.unian.ua/society/1812861-vlasniy-versal-jurnalist-pokazav-maetok-ukrajinskogo-agrobarona-kosyuka-bilya-parku-feofaniya-foto-video.html
І це звісно, не має ніякого відношення до його стосунків з презом
Авжеж
конечно не имеет. он был миллиардером еще когда порошенко был никем и звали его никак.
https://magpiewhotypes.wordpress.com/2014/04/27/a-tribute-to-the-house-of-viktor-pshonka-prosecutor-general-of-ukraine-2010-2014/
І якщо в нього є такі гроші на палац, нащо йому дотації з нашої кишені?
Було б цікаво почитати, як ви відмиваєте багатіїв
И на это еще отвечать нужно?
В даному випадку воно нікчемне
Більше того, людина зі здоровим его, не буде будувати собі _палац_ в заповідній зоні
Вигадайте вже щось цікаве
Чи в кураторів спитайте
«я ему лютобешенно завидую патамучта он заработал миллионы и создал бизнес, а я ымпотент, ругающийся в интернетиках».
это не обсуждение — это ваш личный крик души.
и отговорки « а наверное он взятки брал, дотации получал и вообще вор» — это попахивает…
ну и да, рассуждения «все кто со мной несогласен — агенты фашингтонского обкома» устарели лет на 15.
Тепер ще розкажіть як я пшонці заздрю
В них немає золотих унітазів
https://bigpicture.ru/?p=804396
по сравнению с этим домиком — домишко косюка — просто убогий сарай. О пшенке, которому вы бешено завидуете — и говорить нечего.
«а также госструктуры — так и не создали привлекательной для инвестиций экономики, оставаясь на уровне слаборазвитых стран.» — это результат всех пробуксовок, результат пассивности, результат бездействия, результат безнаказанности. С сожалению большая часть населения все равно будет голосовать за «гречку» в той или форме как ее преподнесут. От силы процентов 5-10% будет анализировать реальные действия тех или иных кандидатов, их лозунги и выполнение их, что они по итогу сделали.
опять вера в доброго царя. Без этого — никак…
Не путайте нас и россию или белоруссию.
это все на словах. А на деле — депутаты ведь могут и президента снять и пост его ликвидировать. 300 человек собрались — и все.
Вы хотите сказать что у нас ВР не подконтрольна банковой?
нет ВР не подконтрольна никому. Есть ситуативные договоренности, постоянный торг, компромисы и т.п.
А вот де-факто так не получается:(
А вот фактически — ничего подобного. коалиция собирается только по некоторым вопросам. Во всем остальном — разброд и шатание. Собственно это видно по результатам голосований, посещений заседаний и т.п.
Большинство формируает Правительство, но в случае отсутствия парламентсокго большинства Президент может распустить Парламент.
Именно поэтому я сторонник ликвидации парламента и депутатов. Никакого смысла в них нет.
Народ выбирает президента — президент управляет. Все. законы писать — дело юристов и специалистов, а не депутатов.
Просто смешно звучит что у нас Президент ни на что не влияет. пример с пропихыванием картавого на Генпрокурора в нарушение норматива по образованию и опыту работы, растановка своих людей в максимальное к-во органов исполнительной власти и, яркий пример Холодницкого, подконтрольность даже новых антикоррупционных органов, доказывает обратное.
всенародные выборы — это тоталитаризм?
ну убрать президента. править будет 400 депутатов, у которых по любому вопросу — 450 мнений, меняющихся каждый день. И что тогда?
Управленческий паралич, постоянные перетасовки министров и т.п. невозможность принять ни одного существенного решения.
Нам нужна полная противоположность этому. Нам нужно несколько лет стабильных и неизменных правил игры.
«пропихивание картавого» — это просто смешно. Когда он был министром внутренних дел — все было нормально. Справлялся. А вот как на прокурора — внезапно не подходит. Смешно.
антикоррупционные органы занимаются войной друг с другом, а не работой. И это отражение управленческого бардака.
Только единожды, на фоне войны удалось выиграть в 1 туре. При этом следует помнить что голосует от силы 60-65% населения которое имеет право голоса. Тогда выходит что в лучшем случае за Президента проголосует до 35%. Это всенародный президент? А где здесь будет альтернативное мнение в виде оппозиции? Не нужен парламент?!
Кто сказал что Луценко как министр был эффективным? Вопрос его назначения Генпрокурором даже не в личности, а в нарушении законодательства в угоду одной личности!
Да не борются между собой антикоррупционные органы!!! Это так выгодно преподносить власти для обывателя — мол они все в белом и в стороне отконфликта! Посмотрите фото кто защищал Холодницкого и Шабунина зеленкой поливал — эти «титушки» являются штатными сотрудниками ДСО!!! Почему американский и другие послы с ЕС по Холодницкому сказали что после скандала с его подотчетностью Президенту он немедленно должен пойти в отставку?
Вы считаете нормальным что решалово от Порошенко (точно не помню фамилию депутата) курирует судебные органы, правохранительные, проводит встречи. После этого можно говорить что депутаты, исп власть независимы? А что делал Холодницкий дома у Президента? Да в США и Европе после такого сканадала не то что в отставку идут а для Президента импичмент — за такое садят!
вопрос — за кого ты голосовал и зачем? ну и гречка… святое…
луценко как министр был самым обычным министром. Нарушения законодательства небыло — его просто изменили.
Ага. не борются. Смотрю как Холодницкий арестовывает сытника, а тот увольняет холодницкого — а на поприще борьбы с коррупцией — сраного голову силирады задержать не могут — и плачу…
Особенно шабунин, прибежавший поливать зеленкой холодницкого, но получивший и сам… воистину титушок.
Сказки о «решалове» я слышу сколько живу. И даже понимаю почему они появляются. Звонит мелкому районному чиновнику депутат и говорит — « меня порошенко назначил решаловом, гони бабло». И что чиновнику делать? звонить президенту уточнять? А поскольку он сам воришка — то в полицию не пойдет — вот и платит. А в отместку (или для важности) рассказывает что платит «смотрящему от порошенка».
А в москве одно время через день ловили «генералов ФСБ», торгующих должностями губернаторов. видимо не переловили — они к нам подались.
За что отставка и импичмент? за встречу двух чиновников? бред
450 депутатов с помошниками и прихлебателями — это 5-6 тысяч человек.
А толку? или принимают бредовые законы, или не принимают толковые. или несут пургу по тв.