Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 липня 2018, 17:49

НБУ змінив порядок розрахунку Українського індексу міжбанківських ставок

Національний банк запроваджує низку змін до методики розрахунку Українського індексу міжбанківських ставок (UIIR).

Національний банк запроваджує низку змін до методики розрахунку Українського індексу міжбанківських ставок (UIIR).
Фото: dpchas.com.ua

Наразі для розрахунку UIIR використовуються дані із систем КредІнфо та ВалКлі, а методика базується на визначенні середньоарифметичного значення після відсікання 20% угод з найвищими ставками, та 20% угод з найнижчими ставками.

Що нового: Нова методика передбачає використання інформації про угоди, укладені банками на міжбанківському кредитному ринку, яку Національний банк отримує через канали обміну інформації від торгівельно-інформаційних систем.

Крім того, нова методика буде використовувати двоступеневу систему відсікання угод параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів переважної більшості угод відповідного дня, а, отже, такі угоди є не репрезентативними для їх врахування при обрахунку UIIR.

Спершу із наявного ряду угод відсікається 5% угод за найбільшими, та 5% угод з найменшими ставками. На другому етапі відсікаються угоди із ставками, які відхиляються від середньоарифметичного значення ставки ряду угод, що лишився, більш ніж на два стандартних відхилення.

Що це дасть: Запровадження нової методики розрахунку UIIR наближує її до міжнародних стандартів розрахунку аналогічних показників, і робить UIIR більш привабливим бенчмарком грошового ринку. Його можуть використовувати учасники ринку при укладанні угод з плаваючою ставкою або угод із похідними інструментами, які прив’язані до відсоткової ставки.

Відповідні зміни закріплено рішенням правління № 466 від 19 липня 2018 року «Про затвердження змін до порядку розрахунку та оприлюднення Українського індексу міжбанківських ставок (Ukrainian Index of Interbank Rates, UIIR)». Вони набувають чинності 1 серпня 2018 року.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 1

+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
24 липня 2018, 18:21
#
Чому не використовувати 50-75 перцентіль?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися