Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 липня 2018, 8:00

НБУ по-новому розраховуватиме курс гривні до долара

Нацбанк України переглянув методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, осучаснив джерела даних, що використовуються для його розрахунку та наблизив час його оприлюднення. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Нацбанк України переглянув методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, осучаснив джерела даних, що використовуються для його розрахунку та наблизив час його оприлюднення.
Фото: russian.rt.com

Що нового: Офіційний курс гривні до долара США розраховуватиметься на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах «тод», «том» і «спот», які в день розрахунку офіційного курсу укладалися банками на міжбанківському валютному ринку України з іншими банками та з Нацбанком.

  • Нова методика розрахунку передбачає двоступеневу систему відсікання угод, параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів переважної більшості угод відповідного дня, а, отже, такі угоди є не репрезентативними для їх врахування при обрахунку офіційного курсу гривні до долара США.
  • Спершу із наявного ряду угод відсікаються усі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного за всіма угодами більше ніж на 2%.
  • Потім відсікаються угоди, курс/обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу/обсягу більше ніж на 2 стандартних відхилення.
  • Обрахунок офіційного курсу гривні до долара буде здійснюватись як середньозважене за усіма угодами, що лишилися після відсікання.

Офіційний курс буде оприлюднюватись на сайті Нацбанку до 16 години, тобто на 2 години раніше ніж зараз.

До цього часу офіційний курс гривні до долара США розраховується як середньозважене значення за усіма наведеними вище міжбанківськими угодами за день за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (також відома як ВалКлі), тобто без відсікання нерепрезентативних угод.

Механізм обрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.

Окрім офіційного курсу гривні до долара США, Національний банк також здійснюватиме щоденний розрахунок довідкового курсу гривні до долара США.

Коментарі - 1

+
0
Олексій  Гордій
Олексій Гордій
26 липня 2018, 18:33
#
В останньому абзаці статті має бути: банк также будет осуществлять?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися