Держфіскальна служба надала роз’яснення щодо заокруглення сум реалізованих товарів у фіскальних чеках суб’єктами господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за надані послуги готівкою із використанням реєстраторів розрахункових операцій.
ДФС роз’яснила, як заокруглювати суми у фіскальних чеках
Суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів у межах фіскального чеку.
Заокруглення до збільшення:
Загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 гривень 49 копійок, тоді у рядку «надбавка» вказується – 1 копійка, а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 гривень 50 копійок.
Заокруглення до зменшення:
Якщо загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 гривень 44 копійки, тоді у рядку «знижка» вказується – 4 копійки, а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 гривень 40 копійок.
Як відомо, в Україні з 1 липня заокруглюють загальні суми розрахунків готівкою.
Що це дасть: Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік.
Як це працюватиме: Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою.
- У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.
- Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.
Заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.
Коментарі