Мінфін - Курси валют України

Встановити
16 липня 2018, 10:08

Банк Citi відкрив доступ іноземцям до держоблігацій України

Міжнародний інвестиційний банк Citi оголосив про розширення програми випуску глобальних депозитарних нот (global depositary note, GDN) на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України. Про це йдеться в повідомленні банку.

Міжнародний інвестиційний банк Citi оголосив про розширення програми випуску глобальних депозитарних нот (global depositary note, GDN) на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України.
Фото: censor.net.ua

Як зазначили в банку, Україна стала 20-ю країною-учасницею програми GDN американського Citibank N.A., що виступає в ролі депозитарію.

У документі уточнюється, що GDN — це тип класичної депозитарної розписки (depositary receipt, DR), де базовим активом є боргові цінні папери.

Що це дає: Такий інструмент полегшує доступ іноземним торговцям цінними паперами та інституційним інвесторам до локальних боргових зобов'язань, оскільки угоди з GDN можуть проводитися за долари США й через глобальні депозитарні організації Euroclear, Clearstream або Depository Trust Company (DTC).

  • GDN випускаються за правилом 144А (для кваліфікованих американських інвесторів) або за правилом Reg S (для неамериканських інвесторів) і зберігають для їхніх власників усі вигоди базових цінних паперів.

За даними Citi, програму GDN було запущено в 2007 році в Перу. Нині її учасниками, крім Перу та України, є: Домініканська Республіка, Коста-Рика, Мексика, Еквадор, Колумбія, Чилі, Парагвай, Гватемала, Сальвадор, Ямайка, Панама, Нігерія, Казахстан, Замбія, Уганда, Руанда, Туреччина та В'єтнам.

Раніше структура Citi — Citigroup Global Markets Holdings Inc. (США) активно випустила кредитні ноти (credit-linked notes, CLN) під гривневі ОВДП України. Цінні папери перебувають у лістингу ірландського фондового майданчика Euronext Dublin. Загальна сума випуску становить близько 5 мільярдів гривень, водночас частину ОВДП вже було погашено.

За даними Національного банку України, станом на 13 липня у власності нерезидентів перебувають ОВДП на 9,973 мільярда гривень.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися