Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 липня 2018, 8:12

Що змінює закон про валюту

Закон «Про валюту та валютні операції» декларує свободу руху капіталів та свободу валютних операцій. Регулятор матиме право вводити обмеження в кризових ситуаціях.

Коли наберуть чинності норми документу та що вони змінять, в своєму блозі на ЕП написала заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко. 

Цей закон – рамковий, отже, більшість реальних змін для банків, бізнесу та людей ми зможемо побачити лише після прийняття нормативних актів НБУ через шість місяців.

Проте вже зараз можна зробити декілька висновків і через півроку (строк вступу закону в дію) можна очікувати змін.

Зокрема, компаніям, фінансовим посередникам та людям буде дозволено відкривати рахунки в закордонних банках.

Чи потребуватиме це додатково дозволу НБУ – поки невідомо, але ліцензії на інвестування закордон відійшли у минуле.

Читайте такожНБУ пояснив всі плюси нового закону про валюту

Експортери та імпортери зможуть працювати із контрагентами ефективніше, через зручні для клієнтів банки. Українці зможуть інвестувати у цінні папери чи нерухомість за кордоном, фінансові посередники зможуть простіше надавати послуги із транскордонних операцій.

Резидентам можна буде торгувати валютою як на українському ринку, так і на закордонних майданчиках за наявності валютної ліцензії Нацбанку.

Валютний нагляд не буде обов’язковим для дрібних операцій — менше ніж на 150 тис. грн ($5,7 тис). Це суттєво спростить життя малому бізнесу, який працює із закордонними постачальниками або покупцями.

Поки що невідомо достеменно, чи впише НБУ до нової нормативної бази норму про граничний строк розрахунків за експортно-імпортними контрактами (зараз 180 днів). Та цілком ймовірно, що її буде скасовано – такі обіцянки звучали від офіційних представників Нацбанку.

Для бізнесу це буде довгоочікуваний та дуже позитивний крок. Точно відомо, що індивідуальні санкції за порушення строків розрахунків буде замінено на систему штрафів.

Нацбанк обіцяє скасувати реєстрацію кредитів від нерезидентів одночасно із введенням в дію закону.

Уряд та Нацбанк через шість місяців внесуть у Верховну раду законопроект про одноразове декларування фізичних осіб та про міжнародну співпрацю в галузі оподаткування (так званий пакет «анти-BEPS»).

Фінальний дизайн нових правил гри залежатиме від Національного банку. Його нормативні акти, введені в дію одночасно із введенням в дію нового закону, матимуть силу, доки НБУ не визнає їх такими, що втратили чинність.

Поки не ясно до кінця, як працюватиме механізм підзвітності в Верховній Раді та затвердження, введення чи подовження нових обмежень Радою НБУ. Існує ймовірність, що актів, прийнятих одночасно із введенням в дію закону, цей механізм не стосуватиметься.

Коментарі - 5

+
+15
Maleficarum
Maleficarum
11 липня 2018, 9:27
#
«Этот закон — рамочный, следовательно, большинство реальных изменений для банков, бизнеса и людей мы сможем увидеть только после принятия нормативных актов НБУ через шесть месяцев.» Значит- де факто сей закон пока не меняет ничего Можно говорить о нём через шесть месяцев.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
11 липня 2018, 9:52
#
«Нацбанк обещает отменить регистрацию кредитов от нерезидентов одновременно с введением в действие закона.» — у многих нерезов с этим хлопоты, особенно когда они с Кипра да и еще кредит ч/з Латвийские банки, которые в списках рисковых.
Интересно, как тут будут работать? Банки боятся таких брать клиентов пока, и в большинстве отказывают.
+
0
Bank Noname
Bank Noname
11 липня 2018, 11:57
#
Ну так финансовый мониторинг никто не отменял Думаю, что вместо регистрации и лицензии НБУ введет дополнительныю форму отчетности с развернутыми данными по таким кредитам. И ежели что — ждите проверочку
+
0
mary27
mary27
11 липня 2018, 18:02
#
Статья ни о чем.
Никто ничего не знает.
Зачем тогда писать?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
12 липня 2018, 9:26
#
Каждый хочет донести свою догадку :)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися