Загальна сума задоволених майнових претензій Ощадбанку перевищує 40 мільярдів гривень, з яких 11 мільярдів — це претензії до кінцевих бенефіціарів — фізичних осіб. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» розповів голова Ощадбанку Андрій Пишний.
В Ощадбанку розповіли про суди з недобросовісними позичальниками
«Ми вже отримали 4000 судових рішень на користь банку. Це трохи більше трьох судових рішень в день. Загальна сума задоволених майнових претензій Ощаду перевищує 40 мільярдів гривень, з яких 11 мільярдів — це претензії до кінцевих бенефіціарів — фізичних осіб. Я б сказав, що це промислові масштаби судових процесів. Далі буде непроста справа, пов'язана з виконанням цих судових рішень, з пошуком активів. Це відволікає неймовірну кількість часу і ресурсів. Кожен кейс — це війна, в якій банк має на меті здобути перемогу», — розповів банкір.
Пишний заявив, що є деякі суперечки, де банк виграв справу і навіть отримавши права власності на предмет застави, не може отримати над ним фактичний контроль.
«Суперечка з «Капітал Інвест ЛТД». У цій справі Ощадбанк відстояв свою правду в Верховному суді, довівши дійсність іпотеки. Але до цього часу нам ставлять палки в колеса за допомогою якихось судових рішень районних судів, яких ми не бачимо в реєстрах, за допомогою якихось реєстрацій, які проводяться в сільських радах реєстраторами, створеними для однієї конкретної дії», — навів приклад глава держбанку.
Крім того, Пишний назвав суму, яку Ощадбанк виграв в судах (40 млрд грн — Ред.) і скільки вдалося повернути.
«Сума наближається до 4 мільярдів. Це те, що вже отримано банком на баланс у вигляді активів — грошових коштів і майна», — резюмував банкір.
Коментарі - 3
«с помощью каких-то регистраций, которые проводятся в сельских советах регистраторами, созданными для одного конкретного действия», — навел пример глава госбанка.» — у Вас же друг Сеня, плюс Аваков, что сложно привлеч к отвественности таких регистраторов????????7