1 липня 2018, 13:29 Читать на русском

Ірландія заборонить продаж авто з ДВЗ

Влада Ірландії має намір до 2030 року повністю заборонити продаж авто з будь-якими двигунами внутрішнього згоряння, незалежно від типу палива. Про це заявив прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар, пише ЦТС.

Влада Ірландії має намір до 2030 року повністю заборонити продаж авто з будь-якими двигунами внутрішнього згоряння, незалежно від типу палива.
Фото: energiezukunft.eu

За словами Варадкара, такий крок вимагатиме глибоких змін в звичному житті країни і буде неможливий без підтримки суспільства і окремих громадян. Поки невідомо, чи торкнеться заборона на продаж і експлуатацію автомобілів з ДВЗ машин з гібридними силовими установками — на подібний крок в недалекому майбутньому планує зважитися і Великобританія.

Спочатку країна збиралася відмовитися від автомобілів з ДВЗ з 2040, однак ініціативна група з мерів кількох міст країни запропонувала міністру по екології Майклу Гоуву прискорити введення заборони на 10 років, щоб зробити його більш ефективним. За попередніми даними, ініціатива поки не знайшла підтримки у влади.

Аналогічні заборони планується ввести ще в декількох країнах. І якщо, наприклад, в Німеччині влада збирається просто закрити в'їзд до центрів деяких міст автомобілів з дизельними моторами (зокрема, в Гамбурзі і Штутгарті), то в Каліфорнії, Індії та деяких районах Китаю влада готує той же крок, що і в Ірландії — повну заборону на продаж автомобілів з бензиновими і дизельними моторами.

Найоперативнішою в плані заборони могла стати Норвегія: там обмеження на продаж автомобілів з ДВЗ збиралися ввести вже з 2025 року. Однак, пізніше від заборонної політики влади країни відмовилися на користь іншої стратегії — заохочувати місцевих автовласників пересідати на електромобілі та гібриди за допомогою різноманітних пільг.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама