Національний банк пояснює зниження купівельної спроможності гривні з 1996 року в 14 разів кризовими періодами, які супроводжувалися сплесками девальвації і інфляції. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Нацбанк назвав причини падіння цінності гривні
«Зміна купівельної спроможності національної валюти — неминучий наслідок змін в економіці будь-якої країни, яка проходить через періоди і економічного зростання, і криз. Макроекономічні зміни в Україні впродовж років, що минули з часів грошової реформи в 1996 році, не могли не позначитися на кількості споживчих товарів, які можна купити за однакову кількість гривень», — йдеться в повідомленні.
За даними регулятора, найбільше падіння купівельної спроможності гривні довелося на кризові періоди, які супроводжувалися сплесками девальвації і інфляції.
Саме в 1996, 1998-2000, 2004 і 2008 роках гривня втратила більшу частину своєї первісної купівельної спроможності.
При цьому, як зазначили в НБУ, останні два роки регулятор проводить свою політику на основі режиму інфляційного таргетування.
«Як показує світовий досвід, саме цей режим дозволяє центральним банкам найефективніше виконувати функцію забезпечення цінової стабільності і зберігати купівельну спроможність грошової одиниці», — зазначили в Нацбанку.
Там також додали, що перехід до нового монетарного режиму вже дозволив знизити інфляцію — як в порівнянні з кризовими показниками 2014-2015 років, так і з середніми показниками 1996-2013 років.
Читайте також: Нацбанк: Цінність гривні знизилася в 14 разів
Надалі метою монетарної політики НБУ є зниження інфляції до середньострокової мети в 5% і утримання її на цьому рівні.
При цьому зростання рівня цін супроводжувався і змінами в номінальних і реальних доходах населення, кажуть в НБУ.
«Зокрема, середньоденна заробітна плата в порівнянні з 1996 роком зросла більш ніж в 50 разів. Крім того, істотно зросла роль безготівкових розрахунків і змінилися моделі поведінки споживачів», — пояснив регулятор.
Всі ці фактори спонукали Нацбанк до оптимізації номінального ряду гривні. Зараз він перевантажений — містить 17 номіналів (8 номіналів монет і 9 номіналів банкнот). У міжнародній практиці номінальні ряди налічують в середньому 12 номіналів грошових знаків.
«Після оптимізації номінального ряду, в тому числі за рахунок виведення з обігу дрібних монет (1, 2, 5, 25 копійок) і введення в оборот металевих монет номіналом 1, 2, 5, 10 гривень, номінальний ряд гривні буде налічувати 11 номіналів: 6 номіналів монет і 5 номіналів банкнот, що відповідає світовим стандартам і полегшить готівкові розрахунки», — уклали в Нацбанку.
Коментарі - 42
Если б «обанкроченные» банки не закрыли (а именно они нередко проводили те операции по выводу средств), то инфляции б не было?
Еще один с альтернативной логикой.
А народ обдирали тарифом на газ в три дорога в свое время, благодаря Тимошенко, и потом благодаря Фирташу мы теряли миллиарды на переплаты, и то что отдавали гос.имущество за копейки.
Коррупция, слабость Правителей к «любым друзям» при всех Президентах — создает раковую опухоль, в которой мы живем.
Вопрос в «скальпеле» и кто готов его взять, и потом далее умело и быстро им маневрировать и устранять «вирусы».
А Тимошенка — это также фамилия будущего, так как шансы большие что она станет в 2019.
Он говорит там опаснее чем в АТО, в АТО хоть есть военные и защита какоя-то, там — никого, произвол.
А еще лучше в конце года посмотрим, что было лучше купить доллар по 26 или «заработать» положив гривну на годовой вклад под, скажем, под эффективные 14%, заодно посмотрим как перед выборами выдают вклады банки, которые привлекали под 17-17,5%.
Один недавно отписалася, получил 200 000 из «Форварда».
Привлекать деньги на депозиты под 27%, чтоб потратить их на гречку!
Вам надо срочно устроится в чей-то предвыборный штаб)
Проиграла просто в голос с вас!
И до сих пор находятся сторонники «продуктивной эимссии».
«Там за эти годы покупательная способность уменьшилась на каких-нибудь 20-30%. У нас же в целых 14 раз. Это огромное достижение нашей слаженной команды управленцев» — сравнили с эмитентами резервных валют.
Сравнили б с РБ, сколько у них там было деноменаций?)
Кстати, «команда управленцев» с 2015 года работала.
И да, «черный вторник» 1998 года и «ипотечный кризис», а так же «стабильность™» с постоянной торговой войной со стороны РФ?
Не, не слышали.
Человек наконец открыл причины инфляции!
Рукалицо.