Мінфін - Курси валют України

Встановити
26 червня 2018, 16:44

Нацрегулятор посилить вимоги до керівників фінорганізацій

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг внесла зміни до професійних вимог керівників та головних бухгалтерів фінансових організацій. Про це повідомила прес-служба регулятора.

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг внесла зміни до професійних вимог керівників та головних бухгалтерів фінансових організацій.
Фото: news.day.az

Що тепер: Керівником, головним бухгалтером або власником істотної участі у фінансовій установі не може бути особа, яка раніше протягом 6 місяців одного року займала аналогічну посаду в компанії, у якої були відкликані або анульовані всі ліцензії. 

  • На вищевказані посади не можуть призначатися особи, відсторонені від управління фінансовою установою, якщо тимчасова адміністрація встановила порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг (норма діє п'ять років), а також якщо підприємство було визнано банкрутом і/або піддано процедурі примусової ліквідації (норма діє 10 років).
  • Вимоги поширюються на керівників та головних бухгалтерів страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових установ.
  • Не розповсюджуються на банки, учасників фондового ринку.
  • Керівник компанії повинен мати вищу освіту не нижче магістра і пройти курси підвищення кваліфікації.
  • Керівник компанії повинен мати загальний трудовий стаж не менше п'яти років, з яких стаж роботи на керівній посаді — не менше двох років, і не менше одного року — керівником компанії на ринку фінансових послуг.
  • Бездоганну ділову репутацію.

Норма застосовується протягом п'яти років з дня прийняття такого рішення регулятором.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися