Сукупний збиток Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2017 році зменшився в 2,8 рази і становив 2,727 мільярда гривень. Про це заявив директор-розпорядник ФГВФО Костянтина Ворушилін, пише «Інтерфакс-Україна».
У 2017 році сукупний збиток ФГВФО зменшився в 2,8 рази
Згідно зі звітом про фінансове становище ФГВФО, в минулому році його дохід від основної діяльності знизився на 37,3% — до 7,545 мільярда гривень, внески банків-учасників — на 2,9%, до 3,324 мільярда гривень.
Активи у 2017 році зменшилися на 7,2% — до 24,67 мільярда гривень.
Заборгованість неплатоспроможних банків за кредиторськими вимогами ФГВФО за рік скоротилася на 10,7% і становили 9,066 мільярда гривень, зобов'язання зросли на 0,8% — до 102,214 млрд грн.
За словами Ворушиліна, для виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд позичив у держави гроші на ринкових умовах.
«Але найбільша проблема в тому, що система гарантування не була готова, у Фонду не було грошей, достатніх для виплати вкладникам всіх неплатоспроможних банків. Фонд мав їх позичати», — заявив він.
«Позичати у держави під величезні процентні ставки — 12-15% річних. І коли сюди „зливалися“ неплатоспроможні банки, Гонтарева кричала, що фінансування має бути лише на ринкових умовах. Спірне питання, адже в світі такого взагалі ніде немає, тому що це проблема не Фонду, це проблема держави. Ціна фінансування виплат — навантаження на все живу банківську систему», — уточнив Ворушилін.
Глава Фонду навів приклад, про те, що Фонд у Мінфіну взяв 60 млрд грн, а повернути маємо понад 140 млрд.
«Це ляже на всю банківську систему, на тих же позичальників, на всю економіку країни. Це свідомо була бомба, яку заклали МВФ, Яресько і Гонтарева», — сказав Ворушілін в інтерв'ю «112.ua».
Коментарі