12 червня 2018, 8:54 Читать на русском

Регулятор придумав нову вимогу для проблемності банків

Національний банк уточнив і доповнив вимоги до планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації, що надаються банками в НБУ. Про цейдеться у повідомленні регулятора.

Національний банк уточнив і доповнив вимоги до планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації, що надаються банками в НБУ.
Фото: nd.zp.ua

Що нового: Регулятор доповнив підстави застосування заходів впливу до банків у вигляді письмового застереження (за недотримання вимог щодо нагляду на консолідованій основі) і встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних — за неподання або несвоєчасне подання програми капіталізації, плану реструктуризації, плану фінансового оздоровлення, плану заходів щодо усунення допущених банком порушень або за подання до НБУ планів і програм, які не відповідають встановленим вимогам.

  • Заплановані банками заходи (фінансового оздоровлення або програми капіталізації) повинні містити терміни поступового їх виконання та досягнення встановлених значень нормативів капіталу та інших показників.
  • У разі невідповідності розроблених банком заходів встановленим вимогам, банк зобов'язаний доопрацювати їх з обов'язковим урахуванням пропозицій і зауважень НБУ і повторно подати на узгодження НБУ протягом 15 днів з дня отримання відповідної вимоги регулятора.
  • Рішення про погодження планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації банків буде приймати правління НБУ або комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем.

Нацбанк визначив: 

  • Основні принципи складання програми капіталізації
  • Критерії оцінки її прийнятності
  • Шляхи забезпечення НБУ контролю за виконанням запланованих заходів.

Також прописано право Нацбанку враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама