Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 червня 2018, 9:35

Банкіри прогнозують, що НБУ продовжить обов'язковий продаж валютної виручки

Національний банк продовжить ще на півроку дію норми про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%, плановий перегляд якої має відбутися в червні. Про це заявили банкіри, опитані «Інтерфакс-Україна».

Національний банк продовжить ще на півроку дію норми про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%, плановий перегляд якої має відбутися в червні.
Фото: era.by

«За поточних умов малоймовірно, що НБУ змінить норму про обов'язковий продаж валютної виручки. Ця норма досі залишається центральним елементом конструкції валютного регулювання, для скасування якого центральному банку необхідно впевнитись у відсутності системних ризиків для стабільності обмінного курсу, а значить, і для інфляції», — сказав головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов.

При цьому він додав, що найбільшим таким ризиком є нездатність України заручитися рефінансуванням зовнішнього державного боргу на 2019-2020 рр., зокрема і за рахунок відновлення фінансування за програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Аналогічної точки зору дотримується і директор казначейства банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний.

«Раз на півроку Нацбанк переглядає відсоток обов'язкового продажу валютного виторгу, керуючись макроекономічними трендами і ціновими перспективами світових товарних ринків. Наприклад, навесні 2017 року обсяги обов'язкового продажу були знижені з 65% до 50%, і з грудня 2017 року аж до сьогоднішнього дня ця норма залишається без змін. НБУ в червні може продовжити дію норми про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%», — сказав він.

Як зазначив Курінний, подальша лібералізація валютного регулювання можлива за умови стабільного зростання потоку експортної виручки і зарубіжних інвестицій в Україну, а також передбачає стабілізацію політичної обстановки і відновлення співпраці з МВФ.

Директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін вважає, що лише після надання Україні чергового траншу МВФ НБУ може протестувати сценарій зі зниженням або повним скасуванням норми обов'язкового продажу валюти.

«До 13 червня 2018 року діє норма про обов'язковий продаж експортної виручки в розмірі 50%. У червні, швидше за все, центробанк продовжить дію цієї норми ще на півроку. У разі надання Україні чергового траншу з боку МВФ, можливо, Нацбанк протестує сценарій зі зниженням норми обов'язкового продажу валюти до рівня 25% або повністю її скасує на короткий період, до початку сезонної девальвації гривні», — сказав він.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець також вважає, що відновлення фінансової підтримки країни з боку МВФ є передумовою для зниження норми обов'язкового продажу валюти.

Коментарі - 6

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
11 червня 2018, 9:52
#
С учетом того что до 13.06.2018 — нам денег не видать от МВФ, не вижу причин снижать. Игры и придерживать валюту тогда будут больше
+
0
yarg
yarg
11 червня 2018, 11:03
#
Столько разговоров об этом МВФ, как будто они и правда давали нам деньги (не считая пары миллиардов в 2014 году)… И как будто эти деньги имеют отношение к межбанку, а не просто лежат в резервах НБУ…
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
11 червня 2018, 13:16
#
Они и лежат. Просто всегда более спокойно, когда у тебя долги и у тебя в запасе что-то есть, и совсем иная ситуация — когда в резервах ничего нет.
Тогда люди если нет резервов и нет выхода в виде кредита в банке, идут в ломбард под 365-730% берут
+
+18
yarg
yarg
11 червня 2018, 13:56
#
Хм. у меня миллиард долга и миллиард в резервах — или нет миллиарда в резервах, но нет и миллиарда долга (который под проценты).
Что же лучше?
пойду думать…
+
+18
Григорий П
Григорий П
11 червня 2018, 15:46
#
В первом случае, твоя кредитоспособность = миллиарду, а во втором случае — ты финансово не благонадежен. Вот и думай одно и то же или не одно.
+
0
yarg
yarg
11 червня 2018, 15:52
#
Т.е. если я имею возможность взять кредит, но не беру его — я финансово неблагонадежен. А вот если взял — значит у меня финансово все в порядке…
ну буду знать :)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися