Мінфін - Курси валют України

Встановити
7 червня 2018, 20:08

ФГВФО звинувачує інсайдерів Міського комерційного банку в зловживаннях на 3,58 мільярда гривень

За заявами уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів проти інсайдерів (власників, топ-менеджерів та пов’язаних осіб) ПАТ «Міський Комерційний Банк» розпочато 22 кримінальні провадження за фактами зловживань на 3,58 мільярда гривень.

За заявами уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів проти інсайдерів (власників, топ-менеджерів та пов’язаних осіб) ПАТ «Міський Комерційний Банк» розпочато 22 кримінальні провадження за фактами зловживань на 3,58 мільярда гривень.
Фото: fdlx.com

Власник та службові особи Міського комерційного банку у 2011-2014 роках організували протиправну схему привласнення коштів, які в подальшому перерахували на рахунки підконтрольних юридичних осіб та перевели в готівку.

«Фактично жодний із позичальників, яким було надано кредит у цей період, його обслуговування та погашення не проводив. У більшості випадках у забезпечення за кредитними договорами надавалося практично одне й те саме майно, а позивальники виступали поручителями за інших позичальників», — йдеться в повідомленні ФГВФО.

З банку було виведено 59,35 мільйона євро, що знаходилися на кореспондентських рахунках у Meinl Bank AG. У результаті реалізованої схеми кошти були списані, як гарантія виконання зобов’язань за виданими кредитами.

Колишні посадові особи банку умисно не відображали в офіційній звітності банку факт списання коштів з кореспондентських рахунків для уникнення негативних наслідків пов’язаних з платоспроможністю банку та фактично подавали до НБУ звітність, яка містила неправдиву інформацію.

Ще одним каналом виведення активів з Міського комерційного банку стало придбання у власність цінних паперів, які не мали фінансового підкріплення та були емітовані суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності.

Зокрема, встановлено придбання банком іменних дисконтних облігації на загальну суму 16,96 мільйонів гривень (емітент ТОВ «ТПК «Омега», іменних простих акцій ПАТ «Сільськогосподарське підприємство ім. Петровського» на загальну суму 8,3 мільйона гривень, акції прості іменні на загальну суму 10,79 мільйонів гривень (емітент ПАТ «ФК «АОА Інвестментс») та інших емітентів. Загальна сума виведених з банку коштів через придбання цінних паперів складає 48 мільйонів гривень.

У результаті реалізованих схем відбулось суттєве зменшення високоліквідних активів банку. Як наслідок, під час проведеної інвентаризації з’ясувалось, що балансова вартість («на паперів») становить 4,61 мільярда гривень, а оціночна у 62 рази менша – 73,73 мільярда гривень.

Для порівняння можна сказати, що Фонд гарантування виплатив вкладникам Міського комерційного банку майже 2 мільярда гривень гарантованого відшкодування.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 1

+
0
ROMA KOMA
ROMA KOMA
9 червня 2018, 22:28
#
Очередное «начато раследование»… Но наконец, что-то будет раследовано и кого посадят?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися