Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 травня 2018, 19:21

НБУ вводить новий інструмент для оцінки та монторінга фінансової системи

Національний банк запровадив новий інструмент оцінки та монторингу ризиків для фінансової системи – Опитування про системні ризики фінансового сектору.

Національний банк запровадив новий інструмент оцінки та монторингу ризиків для фінансової системи – Опитування про системні ризики фінансового сектору.
Фото: zn.ua

Мета опитування: оцінити поточні системні ризики та рівень упевненості в стабільності фінансової системи України учасників фінансового ринку.

За словами регулятора, використання такого інструменту є розповсюдженою практикою серед центральних банків розвинених країн, як то Великобританія чи Швеція.

До участі в опитуванні Національний банк долучає банківські установи, страхові та інвестиційні компанії. Відповіді на запитання анкети надають безпосередньо керівники установ.

«Широке коло респондентів забезпечить високу якість ідентифікації ризиків фінансової системи України та дозволить розглянути стан фінансової системи в цілому», — йдеться в повідомленні НБУ.

Що далі?

 • У перспективі результати опитування можуть зацікавити інших регуляторів фінансового ринку для оперативного виявлення поточних та потенційних ризиків.
 • НБУ проводитиме Опитування про системні ризики фінансового сектору та оприлюднюватиме його результати двічі на рік.

Хто брав участь?

 • У першому випуску опитування, що було проведене у травні 2018 року, взяли участь 23 респонденти з найбільшою часткою ринку (15 – банків, 4 страхові, 4 інвестиційні компанії).
 • До вибірки респондентів не потрапили юридичні особи, які перебувають під санкціями.
 • Якщо серед лідерів ринку є декілька представників однієї фінансової групи, анкету надсилали одному з них.

Які результати?

 • Перші результати опитування показали, що більшість респондентів вважають нинішній стан фінансового сектору України задовільним (64% усіх відповідей). Частка респондентів, що вважають його поганим (23% опитаних) була трішки вища, ніж частка оптимістів (14%).
 • Майже половина опитаних вказала на покращення стану фінансового сектору за останні 6 місяців, хоча 10% вважають, що він погіршився.
 • 35% респондентів вважають, що й у наступні півроку стан фінансового сектору буде покращуватися, хоча 13% опитаних дотримуються протилежної думки.
 • Майже половина респондентів не бачить змін у стані фінансового сектору, та не очікують на них найближчим часом.
 • Загальний рівень ризику в фінансовому секторі України респонденти вважають середнім (48%) або високим (43%), і лише 9% – низьким.
 • Головними джерелами ризику для фінансової системи України респонденти вважають корупцію, діяльність правоохоронних органів та судової системи.
 • До п’ятірки найбільших джерел нестабільності входять також політична та соціальна ситуація в країні, стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство і кіберзагрози.
Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 1

+
0
33971551
33971551
2 червня 2018, 23:22
#
При получении SWIFT задают дурацкие вопросы. В частности МоноБанк.

за 1 квартал привезли денег на $4лярда в Украину.

Получается что все будут деньги держать за границе. Ждет курс 500грн за 1$.

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися