Станом на 1 травня 2018 року українці сплатили на 57,6 млн грн більше податку на нерухомість, ніж за аналогічний період минулого року (25,2 млн грн).
Цифра дня: Українці сплатили 82,8 млн грн податку на нерухомість
Про це йдеться у повідомленні ДФС.
«Фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості сформовано близько 678 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 585 млн грн», — йдеться в повідомленні.
Податок на нерухомість платники сплачують за 2017 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.
Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.
При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:
— для квартири/квартир незалежно від їх кількості — 60 кв. метрів;
— для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — 120 кв. метрів;
— для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — 180 кв. метрів.
Що відомо?
За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 тис грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості
Нагадуємо, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.
Чому це важливо?
У разі несплати податку на нерухомість фізосіб лякають штрафами:
— 10% від суми нарахованого податку, якщо проплати не було протягом до 30 днів від останнього дня можливості проплати податку;
— 20% від суми нарахованого податку, якщо проплати не було понад 30 днів від останнього дня можливості
проплати податку
Читайте також: Як фізособі пораховати та оплатити податок на нерухомість
Коментарі