У Національному банку розповіли про те, як вони ставляться до ініціативи ФГВФО щодо підвищення гарантій за вкладами фізосіб в 3-4 рази — до 600-800 тис. грн, а також про те, що необхідно зробити, перш ніж переглядати ліміт.
НБУ розповів, як ставиться до підвищення гарантій за вкладами
Національний банк підтримує підвищення суми гарантування в середньостроковій перспективі, повідомляє Finclub.
«На сьогодні 98,5% вкладів підпадають під систему гарантування вкладів фізосіб в межах 200 тис. грн. Підвищення суми гарантування доцільно в середньостроковій перспективі», — повідомили в Нацбанку.
При цьому регулятор впевнений, що рішення про підвищення ліміту повинні передувати професійні дискусії про те, яка частка депозитів за критерієм кількості і обсягу повинні бути гарантованими.
Нацбанк зазначає, що за міжнародними практиками система гарантування покликана створити комфорт, перш за все, для осіб з невеликими заощадженнями, оскільки вони не мають достатньої компетенції для оцінки надійності банку, в якому відкривають депозит.
У НБУ вважають, що ефективна система повинна передбачати непокриті значною за сумою частки вкладів.
«В іншому випадку виникає так званий «моральний ризик — moral hazard», коли вкладники, будучи впевнені в тому, що держава поверне кошти в разі банкрутства банку, будуть вкладати їх в банки, які пропонують надвисокі ставки і мають високі ризики банкрутства», — зазначив регулятор.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що ФГВФО хоче провести поетапне збільшення гарантованої суми відшкодування з 2019 року зі 200 тис. грн до 800 тис. грн.
Коментарі - 17
+5% годовых это покрывают с лихвой.
А с учётом того, что некоторые «падающие» банки поддерживаются властью морально, то они привлекают больше средств, чем им надо выплачивать по процентам — обычная пирамида, которую потом выплачивать ФГВФЛ.
Поэтому ни Дельта-банк ни тем более Платинум — не являются показательными банками — они всего-лишь два банка из ста ликвидированных.
Платинум банк шесть месяцев находился в статусе проблемного и все кто желал «слинять» с него, смогли это сделать.
Если в банке большая клиентская база и большой объём воровства средств, как это было в Дельте, то там и ВА дольше проходит и с началом ликвидации выплаты где-то через месяц.
Реорганізація, припинення та ліквідація
Таблица содержит наименование банка,
дату признания неплатёжеспособным,
дату ввода ВА и дату принятия решения о ликвидации…
Обратите внимание на конец таблицы — 2017 год.
Не поленитесь, хотя-бы пролистайте…
Мова звісно про нашу країну. Добре що ліквідували багато таких недобанків.
ну так логично. Народ понял, что врядли стоит держать больше гарантированной суммы в одном банке.
— Как это могло получиться?! Я потерял все мои деньги! Пропали пять миллионов!
Банкир:
— Почему пропали? Просто они теперь принадлежат другим людям.
https://news.finance.ua/ua/news/-/425358/banky-planuyut-aktyvnishe-kredytuvaty-biznes-opytuvannya-nbu