Печерський районний суд Києва прийняв рішення накласти арешт на приналежний інвестиційній компанії Dragon Capital бізнес-центр в центрі Києва.
У Києві суд заарештував бізнес-центр Dragon Capital
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Історична будівля по вул. Велика Васильківська, 98 в Києві займає загальну площу в 10,5 тис. Кв. м.
Згідно з даними Єдиного держреєстру судових рішень, відповідне рішення суд ухвалив 6 квітня 2018 року за клопотанням Генеральної прокуратури України в межах кримінального провадження, порушеного в листопаді минулого року, проти Ірпінь-Будпроект-Плюс. Арешт передбачає заборону на відчуження об'єкта.
Власниками компанії виступають Драгон Капітал Інвестментс Лімітед і Драгон Капітал Холдинг Лімітед, кінцевим бенефіціаром — гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала, свідчать дані Єдиного держреєстру станом на 19 квітня 2018 року
Як випливає з даних реєстру, новий керівник в Ірпінь-Будпроект-Плюс Александ Фощан був призначений 26 січня 2018 року. Антимонопольний комітет України повідомив про надання Dragon Capital Investments Limited дозволу на придбання підприємства 19 січня.
У рішенні суду, в рамках кримінального провадження розслідується зловживання службовим становищем посадових осіб департаменту містобудування та архітектури КМДА і незаконна видача дозвільних документів, що спричинило тяжкі наслідки, а також підробка документів та їх використання за попередньою змовою посадовими особами Ірпінь-Будпроект-Плюс.
У документі наголошується, що будівля БЦ є пам'яткою культурної спадщини (житловий будинок 1908-1910 рр.) і відповідно до інформації Міністерства культури України компанія мала тільки історико-містобудівне обґрунтування реабілітації будівлі-пам'ятки архітектури місцевого значення.
При цьому КМДА у 2009 році надала дозвіл Ірпінь-Будпроект-Плюс на проектування та реконструкцію будівлі з будівництвом офісного комплексу з підземним паркінгом.
«Власником, починаючи з 2011 року, були проведені будівельні роботи, в результаті яких було знищено зазначений об'єкт культурної спадщини, а на його місці побудований торговий центр, при цьому органом місцевого самоврядування надавалися дозволи про проведення реконструкції», — йдеться в рішенні суду.
Крім того, за даними ГПУ, компанія не сплатила до міського бюджету пайову участь в розмірі 4,4 млн грн.
Коментарі - 5
Серьезный прецедент, это компания номер №1 среди инвесторов в Украину.
2-й момент — в этот БЦ хотели многие видные компании заехать, и даже уже делают там ремонты, интересно как далее будет
Чёт мне кажется (режим диванного ыксперта), что как только куда надо будет уплачено «паевое участие», внезапно окажется, что доказательств преступного сговора — нет, претензий к ДК — нет, а виновные чиновники на золотом парашюте приземлились вне укр. юрисдикции…
То есть это, скорее всего и так известно, но пока не поделятся — будут тормозить.