Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 квітня 2018, 14:52

Експерти обіцяють різке подорожчання продуктів — ЗМІ

В Україні продовжують дорожчати продукти, товари і послуги.

В Україні продовжують дорожчати продукти, товари і послуги.
Фото: vesti.ru

Про це говорить моніторинг цін від Держслужби статистики за перші три місяці року, пише «Сегодня».

Згідно з заявами економістів, здешевлення поки чекати не варто.

Згідно з інфографікою, промтовари і послуги подорожчали трохи більше, ніж продукти.

Якщо ціни на їжу в середньому зросли на 3%, а гречка і цукор, наприклад, продовжили дешевшати, вартість свинини не змінилася, то паливо і ліки стали дорожчими на 4%. При цьому середнє зростання цін, за даними Держстату, за I квартал становило 3,5%.

Найбыльше зростання цін маємо на сигарети через підвищення акцизу на них — на 7%, або на 2 грн за пачку цигарок середнього цінового сегмента (32-35 грн/пачка). У той же час реальні зарплати за січень і лютий зросли на 2,5%. А з урахуванням прогнозів економістів щодо зростання середніх зарплат в березні на 1,5% (близько 100 грн/міс), зростання середніх доходів населення становитиме 4% за квартал, що можна порівняти з ростом цін з початку року.

Ціни на одні і ті ж продукти значно відрізняються по регіонах. Найбільша різниця в ціні — на гречку (39%, або 6,6 грн/кг) між Київською та Тернопільською областями. А вартість цукру і хліба на Донбасі і Тернопільщині відрізняється на 35% (це 4,5 грн за буханець і 4,9 грн за кг цукру). Найменша різниця - по цигарках (5% між Київською та Рівненською областями) і палива (9% між Івано-Франківською та Чернігівською областями).

Лідером по дешевизні життя є Тернопільська область. Експерти пояснюють це найнижчими зарплатами в країні — всього 6000 грн, в той час як в Києві вони майже вдвічі більше, через що і ціни в столиці вище. Хоча Київ в лідерах тільки за вартістю оренди квартир і ціною на курячі яйця, а ось м'ясо найдорожче на Закарпатті, де зарплати невеликі (7100 грн при середній по країні 7828 грн).

Експерти продринку звертають увагу на те, що в березні почався новий виток цін на продукти.

Подорожчало 85% продуктів, ціни на які підлягали держмоніторингу, підрахував директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Це не тільки традиційне зростання цін на овочі минулорічного врожаю, які постачальники намагаються реалізувати, поки не з'явилися весняні коренеплоди, а й передпасхальне подорожчання м'яса, яке, за його словами, не встиг побачити Держстат.

«Борщнабір зріс в ціні на 24%, молочні вироби за березень додали в ціні 50 копійок за кілограм, а масло — за 200 г. Тепер кг сиру коштує 91,5 грн, сметани — 52,2 грн, а 200 г вершкового масла — 36,5 грн», — сказав Дорошенко.

Він прогнозує, що до середини травня свинина може ще піднятися в ціні на 10-12%, або до 120-125 грн/кг. Молокопродукти збережуть свою вартість, хоча зазвичай в цей час вони повинні подешевшати на 1-1,2 грн/літр для рідких молокопродуктів і на 10-12 грн/кг для твердих сирів. Яйця точно подешевшають на 2 грн/дес., або в середньому до 25 грн за десяток.

Не зрозуміла ситуація з паливом — поки немає рішення влади про введення 30% мита на його імпорт, якщо він перевищить 50% ринку. Рішення повинно бути прийнято до кінця квітня.

«Якщо мита не введуть, то при стабільній гривні ціни втримаються, навіть при тому, що нафта подорожчала до $73 за барель. Якщо введуть, то зростання цін буде, але яким воно виявиться, поки судити складно», — сказав директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Коментарі - 1

+
0
09104
09104
18 квітня 2018, 19:32
#
С такими прогнозами населению придётся принудительно садиться на диету. А товары по большей части будут лежать на полках. Возможности покупателей не безграничны.
И повышение стоимости не означает качество. Это относится к молочным, сырным и мясным продуктам. И как факт буквально сегодня видел на прилавке чёрствую хлебную продукцию. Никто из покупателей не хотел брать эти кирпичи.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися