17 квітня 2018, 17:47 Читать на русском

Шахраї запустили фейкову українську криптовалюту eUAH

Вчора один з профільних ресурсів про криптовалюти BitcoinExchangeGuide повідомив, що Нацбанк нарешті запустив свій проект на Blockchain — українську криптовалюту, яка отримала назву eUAH.

Вчора один з профільних ресурсів про криптовалюти BitcoinExchangeGuide повідомив, що Нацбанк нарешті запустив свій проект на Blockchain — українську криптовалюту, яка отримала назву eUAH.
Фото: bitcoinexchangeguide.com

Cайт проекту eUAH був зареєстрований зовсім недавно — 16 березня. Імена його творців невідомі. В описі говориться, що ініціатором випуску криптогрівні є українські держоргани — Держагентство з питань e-government, Нацбанк і Мін'юст. Проект нібито почався в березні, повідомляє LIGA.net.

«У 2018 році заплановано випустити у вільний обіг до 10% запасу токенів. Початок життя Електронної Гривні», — стверджується в наведеному на сайті тайм-лайні. У плані вказано, що Україна збирається випустити на Ethereum 50 млн токенів, з яких 5 млн — у вільному обігу.

У ініціаторів проекту є навіть White paper, яка з оформлення дуже схожа на звичайні презентації Нацбанку. У ній говориться, що в 2019 році нова електронна гривня вже буде працювати у всіх сферах економіки і на неї буде припадати до 15% всіх платежів в країні.

«Національну крипту в Україні роблю тільки я і НБУ», — говорить засновник KUNA Bitcoin Agency і співзасновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян. За його словами, eUAH — це фейк. «Його підробили явно, щоб думали, що це нацкриптовалюта від НБУ», — відзначає він. Як говорить Чобанян, будь-який шахрай може оформити такий проект за десять хвилин, ще день витратити на запуск сайту. «І ти -» НБУ «або Federal reserve system», — іронізує бізнесмен.

У Держагентстві з e-government теж не приховували здивування від такої новини. Радник глави відомства Костянтин Ярмоленко теж вважає, що творці eUAH — шахраї. За його словами, їх мета — зібрати кошти з довірливих користувачів під виглядом державного ICO і зникнути.

У прес-службі Нацбанку відхрестилися від eUAH. У відомстві уточнили що їх пілотний проект по створенню національної грошової одиниці України в цифровій формі з використанням технології Blockchain зараз знаходиться в стадії розробки і аналізу. «Він не виноситься на широкий загал і проводиться на умовах волонтерства», — уточнили в відомстві.

На сайті eUAH йдеться про те, що «криптогривневі токени» вже можна купити на двох майданчиках: Forkdelta і Etherdelta. На ресурсі Ethplorer.io можна відстежити, що операції по псевдоукраїнському токену вже були. Хоча, як припускає Ярмоленко, вони були тестові. Марія Іванова, яка веде проект e-гривні в НБУ, повідомила, що інформація про шахраїв вже передана до департаменту безпеки.

Коментарі - 8

+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
17 квітня 2018, 20:46
#
Кто первый успел — того и тапки.

http://euah.org/

Кстати, сайт двуязычный…
+
0
Ukrmercy
Ukrmercy
17 квітня 2018, 21:17
#
Ой, я бы еще поспорил где фейковая валюта =)
«Раньше за границей за рубль полтину давали, а скоро будут давать в морду....»
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
17 квітня 2018, 21:25
#
А я бы не путал рубль и гривну…

Если за рубль будут давать в морду — это не наша проблема.
+
0
Ukrmercy
Ukrmercy
17 квітня 2018, 21:29
#
Салтыкова-Щедрина читали бы- знали бы к чему я это написал. А видеть везде политоту- на кислотность в желудке влияет.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
17 квітня 2018, 21:34
#
Салтыков-Щедрин писал о рубле, вы пишите о рубле, я тоже написал о рубле,
и добавил что он не имеет никакого отношения к гривне.

И при чём тут политика, если:
рубль — нац. валюта РФ
гривна — нац. валюта Украины
и по другому никак, хоть с политикой хоть без…
+
0
Ukrmercy
Ukrmercy
17 квітня 2018, 21:45
#
Вы ведёте себя как ограниченый человек. Читайте больше.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
17 квітня 2018, 23:58
#
А по теме новости есть что сказать, а то всё обо мне и обо мне. :-)
+
0
Ukrmercy
Ukrmercy
18 квітня 2018, 0:25
#
«Ой, я бы еще поспорил где фейковая валюта =)»- в первоисточнике: «Они могут выпускать её неконтролируемо»- т.е. отсылка к тому что эмиссия у нас тоже неконтролируемая, см. ОВГЗ и прочие радости.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися