Вчора один з профільних ресурсів про криптовалюти BitcoinExchangeGuide повідомив, що Нацбанк нарешті запустив свій проект на Blockchain — українську криптовалюту, яка отримала назву eUAH.
Шахраї запустили фейкову українську криптовалюту eUAH
Cайт проекту eUAH був зареєстрований зовсім недавно — 16 березня. Імена його творців невідомі. В описі говориться, що ініціатором випуску криптогрівні є українські держоргани — Держагентство з питань e-government, Нацбанк і Мін'юст. Проект нібито почався в березні, повідомляє LIGA.net.
«У 2018 році заплановано випустити у вільний обіг до 10% запасу токенів. Початок життя Електронної Гривні», — стверджується в наведеному на сайті тайм-лайні. У плані вказано, що Україна збирається випустити на Ethereum 50 млн токенів, з яких 5 млн — у вільному обігу.
У ініціаторів проекту є навіть White paper, яка з оформлення дуже схожа на звичайні презентації Нацбанку. У ній говориться, що в 2019 році нова електронна гривня вже буде працювати у всіх сферах економіки і на неї буде припадати до 15% всіх платежів в країні.
«Національну крипту в Україні роблю тільки я і НБУ», — говорить засновник KUNA Bitcoin Agency і співзасновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян. За його словами, eUAH — це фейк. «Його підробили явно, щоб думали, що це нацкриптовалюта від НБУ», — відзначає він. Як говорить Чобанян, будь-який шахрай може оформити такий проект за десять хвилин, ще день витратити на запуск сайту. «І ти -» НБУ «або Federal reserve system», — іронізує бізнесмен.
У Держагентстві з e-government теж не приховували здивування від такої новини. Радник глави відомства Костянтин Ярмоленко теж вважає, що творці eUAH — шахраї. За його словами, їх мета — зібрати кошти з довірливих користувачів під виглядом державного ICO і зникнути.
У прес-службі Нацбанку відхрестилися від eUAH. У відомстві уточнили що їх пілотний проект по створенню національної грошової одиниці України в цифровій формі з використанням технології Blockchain зараз знаходиться в стадії розробки і аналізу. «Він не виноситься на широкий загал і проводиться на умовах волонтерства», — уточнили в відомстві.
На сайті eUAH йдеться про те, що «криптогривневі токени» вже можна купити на двох майданчиках: Forkdelta і Etherdelta. На ресурсі Ethplorer.io можна відстежити, що операції по псевдоукраїнському токену вже були. Хоча, як припускає Ярмоленко, вони були тестові. Марія Іванова, яка веде проект e-гривні в НБУ, повідомила, що інформація про шахраїв вже передана до департаменту безпеки.
Коментарі - 8
http://euah.org/
Кстати, сайт двуязычный…
«Раньше за границей за рубль полтину давали, а скоро будут давать в морду....»
Если за рубль будут давать в морду — это не наша проблема.
и добавил что он не имеет никакого отношения к гривне.
И при чём тут политика, если:
рубль — нац. валюта РФ
гривна — нац. валюта Украины
и по другому никак, хоть с политикой хоть без…