12 квітня 2018, 10:13 Читать на русском

Купуємо новобуд: ріелтор vs відділ продажів

Чи варто купувати квартиру на первинному ринку житла з ріелтором або краще звертатися безпосередньо у відділ продажів від забудовника. Чому і як на ринку нерухомості уживаються обидві схеми і яка вигідніше для покупця? Про це  розповідає заступник директора з комерційних питань ІБК «Обрій» Олеся Перчак.

Чи варто купувати квартиру на первинному ринку житла з ріелтором або краще звертатися безпосередньо у відділ продажів від забудовника.

Ріелтори

Найчастіше до ріелторів звертаються ті покупці, які продали житло на вторинному ринку і хочуть інвестувати в споруджуваний об'єкт. Якщо з агентом з нерухомості в процесі роботи склалися добрі відносини, то до його рекомендацій прислуховуються і під час вибору новобудови.

Другий варіант: при самостійному прозвоні оголошень покупець виходить на ріелтора і той допомагає зробити покупку.

Навіщо потрібен ріелтор? Якщо це професіонал, то він допоможе визначитися з вибором району, забудовника, неупереджено розповість про переваги і недоліки об'єкта, прорахує, коли окупиться інвестиція, а в деяких випадках зможе запропонувати знижку більше, ніж покупець отримає у відділі продажів.

Чудово, правда? Але ось біда, таких професіоналів на ринку мало. Найчастіше ріелтор просто пропонує клієнту той об'єкт, забудовник якого дає йому найбільшу комісію з продажу. При цьому ріелтор не вникає в особливості документації, надійності забудовника і т.д., а просто доводить покупця до дверей відділу продажів. Іноді такі «профі» примудряються ще й вимагати з покупця відсоток за послуги.

Крім того, у ріелтора не завжди є актуальна інформація про наявність квартир у забудовника. Та й сам забудовник дає на реалізацію зовнішнім продавцям далеко не всі свої об'єкти.

Відділ продажу

Безпосередньо у відділ продажів люди, як правило, приходять вже маючи початкове уявлення про об'єкт. Інформацію отримують з сайтів забудовників, від знайомих, на форумах і зовнішніх рекламних носіях.

Так, у відділі продажів вам розкажуть лише про одного забудовника. І знижку вам, швидше за все запропонують мінімальну. Але! Ви зможете дізнатись про всі квартири, які є в наявності. І що не менш важливо: після підписання договору ви саме у відділ продажів, а не до ріелтора, будете приходити, щоб дізнатися як просувається будівництво, з'ясовувати всі питання, пов'язані зі здачею в експлуатацію, оформленням права власності, заселенням, пропискою тощо.

Особливості ринку

На київському ринку первинного житла за різними аналітичними даними всього близько 7-10% від загальної кількості продажів проходять за допомогою ріелторів. При цьому в Європі і США цей показник досягає 80%. Українські забудовники все частіше звертаються до ріелторів за допомогою і готові до партнерських програм в реалізації квадратних метрів. Однак, є маса факторів, які гальмують процес. Ось деякі з них:

— Ріелтори не завжди отримують відсотки, тому що не можуть довести, що це саме їх клієнт, адже у багатьох забудовників немає відповідних механізмів відстеження клієнтів.

— Забудовники незадоволені якістю роботи ріелторів і не завжди готові до плідної співпраці.

— Немає чітко сформульованих і відпрацьованих ринком правил гри, зрозумілих і прийнятих як забудовниками, так і ріелторами.

Впевнена, що в найближчому майбутньому обидві сторони зрозуміють свою вигоду і почнуть плідну співпрацю. Виграє від цього перш за все покупець. Адже він зможе отримати максимально повну і неупереджену інформацію, вибрати найбільш підходящий об'єкт для вигідних інвестицій.

Коментарі - 18

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
12 квітня 2018, 10:59
#
Пока в ближайшие 2-3 года ничего не поменяется
+
+209
ballistic
ballistic
12 квітня 2018, 11:07
#
В наших реаліях більшість ріелторів — це невдахи, які не знайшли собі іншого заняття в житті.
Їх основна функція зводиться до банального посередництва. На ринку вторинної нерухомості ця функція є важливою для покупця, який боїться натрапити на шахраїв. Але це посередництво абсолютно зайве на первинному ринку, де угоди укладаються напряму з забудовником.

Питати рекомендації ріелторів щодо вибору об'єкта не варто, бо їх низька компетентність не дозволить їм сказати щось корисне. А якщо врахувати, що основна задача ріелтора — продати об'єкт, то «поради» можуть виявитися навіть шкідливими.
+
+41
alexlit
alexlit
12 квітня 2018, 21:52
#
На вторичном рынке ситуация с риэлторами аналогична — абсолютно ни за что не отвечающая прокладка, не дающая никаких гарантий. Юридическая чистота сделки ложится исключительно на нотариуса.
+
+12
ballistic
ballistic
13 квітня 2018, 1:21
#
Згоден, що реальна користь від прокладок нікчемна.
Але є декілька факторів, яких нема на первинному ринку і ці фактори обумовлюють попит на ріелторів:

1) Знайти прямі контакти власників об'єктів практично нереально. Рієлтори заспамили бази нерухомості, тому відшукати серед них об'яви від власників дуже важко.

2) Багато власників об'єктів самі не публікують об'яви, а звертаються до посередників, сподіваючись, що ріелтори зможуть краще прорекламувати об'єкт і позбавлять клопоту з відповідями на дзвінки.

3) Ріелтори хоча й ні за що не відповідають, але створюють ілюзію надійності та гарантії — багато покупців на цю ілюзію ведеться.
+
+126
Captain  Cisco
Captain Cisco
12 квітня 2018, 11:40
#
Разница в предлагаемой цене с риелтором и без составляет (внимание!) до 8-10%. В подарок риелтору-прыщу на теле общества и паразиту-бездельнику.
Кстати, часто риелторы шифруются под отделы продаж застройщика и бессовестно врут об этом в обьявлениях. Поэтому условно достоверную информацию можно получить в основном на сайтах застройщиков. У более-менее нормальных они обязательно есть. Не кормите глистов-паразитов.
+
+98
Inkognito
Inkognito
12 квітня 2018, 12:13
#
В нынешних реалиях лично меня в риелторах больше всего раздражает 3 вещи:
1. они ничего по объекту недвижимости и продавцу не проверяют, ни за что не отвечают — просто еще один карман в процессе покупки/продажи, который требует 3-5% от суммы сделки;
2. даже если Вы сами нашли интересующий Вас объект, но попали на посредника — риелтора — последний на ровном месте имеет к Вам финансовые претензии в размере своих комиссионных. С какого перепугу — спрашивается? Этот момент — просто-таки добивает — в условиях упавшего рынка недвижимости, простите, какой-то «прыщ» имеет наглость что-то требовать с покупателя, при этом всячески препятствуя любому Вашему контакту с продавцом напрямую. Требуй с продавца комиссионные, если сделка — это действительно твоя заслуга!
3. Комиссионные в %-х от стоимости объекта. Почему не фиксированная плата за реализованный объект?
В остальном — наличие риелтора, возможно, даже плюс — но только на вторичном рынке. На первичном — нужен специалист с юридическим/строительным образованием — с ним нужно обращаться напрямую в отдел продаж.
+
+37
Andrey DNK
Andrey DNK
12 квітня 2018, 16:53
#
Риелторы по сути те же перекупы (авто), аналогичная бесполезная прокладка между продавцом и покупателем.
+
+12
AleksandrBank
AleksandrBank
12 квітня 2018, 18:10
#
Перекупы разные, я раньше также так думал. но у многих «нормальных» перекупов есть свои клиенты, и они понимают, что покупая Авто, перекуп его проверил. Перекупы как раз в разы лучше проверяют Авто, чем Риелторы возможность инвестирования в той или иной объект и выгоды для клиента.
+
+7
Captain  Cisco
Captain Cisco
12 квітня 2018, 20:49
#
Адекватные покупатели проверяют машину на фирменной дилерской станции, а не полагаются на «проверки» перекупов. Это если адекватны и дружат с головой.
+
0
ballistic
ballistic
12 квітня 2018, 19:39
#
«бесполезная прокладка между продавцом и покупателем»
— у випадку з б/у автівкою «прокладки» бувають дуже корисними, наприклад CarFinder
+
0
Andrey DNK
Andrey DNK
13 квітня 2018, 9:24
#
Стоп, сервис CarFinder не относится к понятию перекупов. Конторы и люди которые занимаются именно подбором авто (действительно подбором) это совсем другая история, у них есть фиксированный заработок за свою работу и им важно её выполнить качественно, дабы не получить кучу негатива и отсутствие репутации.
+
0
ballistic
ballistic
13 квітня 2018, 9:35
#
Так, CarFinder не перекупи, а посередники.
Модель бізнесу дозволяє їм заробляти і одночасно приносити користь клієнтам. От якби ріелторів перевести на таку модель, то можливо до них було б зовсім інше відношення.
+
0
Andrey DNK
Andrey DNK
13 квітня 2018, 10:15
#
«Так, CarFinder не перекупи, а посередники.» собственно о чем я и писал:)
+
+15
alexlit
alexlit
12 квітня 2018, 21:42
#
Перекупы, еще иногда бывают полезными, предлагая деньги уже сейчас. А вот риэлторы, паразитное являние, которое подает объявление о вашей недвижимосте в ОЛХ и еще парочке сайтов, и за эту мудренную работу хочет 5-10%.
Вся суть риэлторского бизнеса построена на скрытии информации о реальном хозяине, затуманивании мозгов продавцам и клиентом, о якобы каких-то мифических гарантиях безопасности.
+
0
Andrey DNK
Andrey DNK
13 квітня 2018, 9:25
#
«Перекупы, еще иногда бывают полезными, предлагая деньги уже сейчас.» так они и работают, только предлагая деньги сейчас цену они занизят и вся выгода такой сделки только если ну оооочень срочно надо продать и получить деньги.
+
+12
Андрей Гуденко
Андрей Гуденко
12 квітня 2018, 19:51
#
Через риэлторов в основном продают незаконные стройки
+
+22
Captain  Cisco
Captain Cisco
12 квітня 2018, 20:52
#
Не обязательно. Они спамят и законные, в обьявлении пишут, что они отдел продаж, люди к ним попадают, паразит припадает на уши и не все в состоянии понять, что это риелтор или послать его в пешее путешествие к примеру по причине слабого или неконфликтного характера.
+
0
Игорь Петров
Игорь Петров
18 квітня 2018, 22:18
#
Куча комментариев и ни одного который бы сказал что риэлтор нужен на первичке
Опять буквочку Р забыли
На вторичке их польза тоже сомнительна. Проблема в том что найти контакты хозяина это ещё тот квест.
Порочная сложилась практика что комиссию платит покупатель, а по правильному тот кто заказывал услугу
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама