У понеділок поведінка міжбанку повністю вписалася у сценарій нашого ранкового прогнозу.
Міжбанк: чому валюта знову подешевшала
Долар подешевшав на торгах на 5 копійок при продажу — з 26,20/26,24 до 26,16/26,19 гривень к кінцю сесії, а НБУ довелося виходити з викупом долара в форматі «запиту кращого курсу».
Причини:
У зв'язку з Великоднем у США і Європі — український валютний ринок працював по долару і євро на умовах розрахунків ТОМом. Гривневі перерахування по операціях пройшли другим квітня, а валютні зарахування — відбудуться завтра.
Такий формат не цікавий дуже багатьом клієнтам і вони намагаються перенести свої валютні операції на наступний робочий день. У поєднанні з початком нового звітного періоду (в перший день клієнти зазвичай визначаються зі стратегією на новий місяць і підводять підсумки минулого періоду) — це знижує загальну статистику торгів, але створює передумови для спекулятивних ситуативних коливань курсу на невеликих обсягах операцій.
Охочих купувати валюту в такому форматі було не дуже багато, а ось провести обов'язкові продажі з валютної виручки експортерів, зарахованих п'ятницею — було необхідно. Це й призвело до зростання пропозиції валюти на фоні низького попиту і до ситуативного падіння курсу на 5 копійок.
Валюта просіла б набагато більше, якби НБУ не вийшов з викупом долара через «запит кращого курсу» у першій половині дня і не викупив би основні суми надлишку в межах 26,19 гривень.
Як тільки зайва пропозиція перестала тиснути на ринок — курс на поодиноких операціях спочатку стабілізувався на рівні 26,15/26,19 до 12 годин, а потім побувши недовго у коридорі 26,13/26,16 — знову повернувся к кінцю сесії до позначки 26, 16/26,19 гривень.
Більшість угод за даними ВалКлі пройшло в межах коридору 26,1607-26,1784. НБУ не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону, але був помічений з викупом долара через «запити кращого курсу».
Говорити про великі успіхи гривні сьогодні не доводиться, тому що основними причинами того, що відбувається можна назвати ситуативні перекоси попиту та пропозиції, а не більш суттєві зміни в економіці.
Головні події 2 квітня на міжбанку:
1. Курс долара знизився на 5 копійок при продажу — з ранкових 26,20/26,24 до 26,16/19 гривень к кінцю сесії;
2. Нацбанк не виходив на торги в більш публічній формі аукціону, але викуповував долари через «запити кращого курсу»;
3. Зареєстровано 486 угод на суму $321,34 млн по середньозваженому курсу 26,1610.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 7
в прошлом году до 11 апреля курс был 27.30 (это примерно, я не помню на память). А сейчас 26.
И WMZ менять на WMU было по курсу 24.7 недавно. Это показатель что бакс дешевеет.
многие хотят купить или сделать какие-то вложения, они ждут подходящее время. Сделать это можно только за гривны. (недвижимость, автомобили, покупка >50к грн наличкой (в т.ч. валютой) уголовно наказуемая)
как правило курс гривны взлетит в январе-март. 1 января 2017 — было 28.4 покупка.
например, если люди хотят купить квартиру, земельные участки, то они отнесут бабки и осуществлят покупку январь-март. Если все будут это делать, то будет приток валюты 3-7млрд$, бесплатных, некредитных. А эти бабки могут быть не нужны в таком большом количестве и так резко, как снег на голову. Таким образом гривна будет укрепляться.