Починаючи з понеділка на поведінку учасників валютного міжбанку все більший вплив буду надавати два чинники:
Міжбанк у понеділок: очікується зростання курсу долара
1) Наближення закінчення місяця і кварталу. Це змушує компанії збільшувати активність за своїми гривневими та валютними розрахунками, що призведе до зростання статистики торгів;
2) Графік перерахувань великих відшкодувань ПДВ клієнтам і стан ліквідності в банківській системі. Зарахування у другій половині дня минулої п'ятниці 2,7 млрд гривень на рахунки великих експортерів у вигляді відшкодування ПДВ - це тільки початок вливань в систему, що будуть активно грати проти гривні як за рахунок скорочення бажання продавати валюту з боку експортерів, так і за рахунок появи у імпортерів (часто виступають і великими експортерами) нової порції гривні для закупівель валюти. На ранок понеділка коррахунки банків перевищують 52,5 млрд гривень, що буде стимулювати і спекулятивні спроби розгойдати ринок.
Держказначейство і НБУ координують свої дії в цьому питанні для нейтралізації наслідків таких «вливань» гривні на валютному ринку, але повністю злагодженої роботи в цьому питанні не спостерігається, тому що завдання Нацбанку, Мінфіну і Держказначейства не можуть повністю збігатися в часі і через те, що буває « добре »для однієї з цих структур дуже часто створює «проблеми » для інших і навпаки. Класичний приклад - розрахунки бюджету по закінченню року з різким викидом в систему величезних бюджетних коштів, що вже не перший рік призводить до зльоту котирувань міжбанку і готівкового ринку.
У період з понеділка по середу на міжбанк буде також впливати і черговий плановий аукціон з розміщення ОВДП Міністерства фінансів у цей вівторок. Частина нерезидентів буде продавати валюту для придбання цих паперів. Хоча розраховувати на величезні притоки валюти з цього боку теж не варто. Причина - частина нерезидентів вже купила їх раніше, а ліміти ризиків на Україну у іноземців не безмежні.
У зв'язку з можливими перекосами попиту та пропозиції через бюджетних вливання відшкодувань по ПДВ і з наближенням кінця звітного періоду - зростає роль Нацбанку в частині згладжування валютних коливань відповідними інтервенціями. Своєчасність виходу регулятора на ринок і вартість валюти на них фактично будуть направляти курс.
За рахунок викиду у ввечері п'ятниці великих сум ПДВ - «Мінфін» очікує у понеділок збільшення обсягів операцій на валютному ринку і зростання курса. Скоріш за все обсяг міжбанку складе до 410 млн доларів при укладенні до 620 угод, а котирування долара зростатимуть при продажу вище рівня у 26,30 гривень. Коридор за курсом протягом дня буде знаходитися в межах 26,26-26,35 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 25,90-26,21 і продаж 26,33-26,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,10-26,15 гривень та продаж 26,24-26,35 гривень.
Про тенденції на торгах за 23 березня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують залишатися позитивними по перспективам гривні на найближчі дні.
73% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 26,25 гривень, але 27% ще впевнені в його зростанні вище 26,26 гривень.
На міжбанку 67% респондентів очікують, що ринковий курс буде нижче 26,25 гривень. Третина припускають його котирування вище позначки в 26,26 гривень.
Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 4