Ким контролюються операції з перепродажу імпортної продукції без її ввезення в Україну. Відповідь на це запитання міститься у повідомленні головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
21 березня 2018, 12:46
Податківці назвали, хто контролює перепродаж імпортної продукції без ввезення в Україну
Як повідомляється, відповідно до п. 3.6 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 24.03.99 р. № 136, банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту товару без його ввезення на територію України виключно за наявності однієї з таких умов:
- зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;
- подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором.
Таким чином, здійснення контролю за експортною операцією, за якою продукція, що була придбана резидентом за імпортним договором без її ввезення на митну територію України та перепродається нерезиденту, покладається на той банк, через який проводилась оплата зазначеного імпортного договору.
Контроль за такою експортною операцією банк здійснює відповідно до вимог Інструкції № 136.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 5
Перечислил кто-то, например, за какао бобы (воздух) в свой оффшор 1млн.долл. Перепродал воздух через несколько компаний в своих оффшорах.
Потом без документов, инвойсов, контрабандой ввез в Украину какую-то гадость для конфет в контейнерах с секонд-хендом беспошлинно за 3копейки.
За то 1млн.долл легализировал за границей.
А теперь обьясните — какое это имеет отношение к данной ситуации?
В статье обсуждаются вопросы «импорта без ввоза», а не легализации.
Если вам интересно — это операции типа «купил *** в европе и не завозя в Украину перепродал рашке. И та сьела».