20 березня 2018, 15:34 Читать на русском

Український суд вперше прийняв позов про компенсацію моральної шкоди в біткоінах

У справі про нанесення моральної шкоди розмір затребуваної компенсації вперше в історії судової системи України встановлено в криптовалюті.

У справі про нанесення моральної шкоди розмір затребуваної компенсації вперше в історії судової системи України встановлено в криптовалюті.
Український суд вперше прийняв позов про компенсацію моральної шкоди в біткоінахх/Фото: inosmi.ru

Про це повідомляє Forklog.

Бориспільський міськрайонний суд Київської області відкрив провадження щодо співробітників Служби безпеки, Генеральної прокуратури та Держказначейства у справі про нанесення моральної шкоди позивачеві Дмитру Г. органами досудового розслідування в ході незаконного обшуку.

Розмір затребуваної компенсації при цьому вперше в історії судової системи України встановлено в криптовалюті і становить один біткоїн.

«У лютому 2018 року [громадянин] звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить стягнути з Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України в свою користь один біткоїн в якості компенсації за моральну шкоду..., заподіяну внаслідок незаконного проведення обшуку в ході кримінального провадження...», — йдеться в документі.

Поки невідомо, чи можливо згідно з поточними законами отримати компенсацію в криптовалюті абож, якщо суд прийме сторону позивача, вона буде виплачена в гривні за курсом.

Коментарі - 1

+
0
Strain
Strain
20 березня 2018, 16:31
#
Как по мне не хилая компенсация в 250 000 грн. за моральный вред.
Почитал закон. Там сказано, что компенсация по согласию сторон может быть не только денежной но и имущественной или любой другой.
Но вряд ли СБУ и генпрокуратура согласятся возмещать в биткоинах.
Максимум напишут «в эквиваленте 1 биткоина» и возместят в грн.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама