Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 березня 2018, 13:35

Суд визнав недійсними договори Укрнафти на 3 млрд грн

Суд визнав недійсним договори між ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Котлас» на загальну суму 2,94 млрд грн, що стали предметом розслідування Національного антикорупційного бюро.

Суд визнав недійсним договори між ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Котлас» на загальну суму 2,94 млрд грн, що стали предметом розслідування Національного антикорупційного бюро.
Фото: domik.ua

Таке рішення ухвалила колегія суддів Київського апеляційного господарського суду за результатами розгляду скарги детектива НАБУ, повідомляє «Слово і Діло».

У НАБУ просили визнати недійсним 71 договір на поставку нафтопродуктів загальною вартістю 3,48 млрд грн, укладений між «Укрнафтою» та «Котласом» із порушенням статуту товариства та закону «Про акціонерні товариства».

Мотивуючи свою скаргу, детектив вказував, що в результаті проведеного «Укрнафтою» аукціону з продажу сирої нафти в 2015 році одним із переможців було визнане ТОВ «Котлас».

З компанією був укладений договір на реалізацію нафти на загальну вартість понад 3 млрд грн, проте її поставка не була сплачена й відстрочена на основі відповідного листа від службових осіб «Котласу».

За версією слідства, в подальшому поставку нафти так і не сплатили, заволодівши нею й розпорядившись на власний розсуд.

Пізніше, в липні 2015 року, між «Укрнафтою» та «Котласом» були укладені нові договори, але вже на поставку приватною компанією «Укрнафті» нафтопродуктів на загальну суму 3,4 млрд грн. Попри відсутність сплати з боку «Котласу» за поставку сирої нафти, «Укрнафта» перерахувала компанії 3,4 млрд грн авансу.

Згідно зі статутом ПАТ «Укрнафта», рішення про укладення договорів купівлі-продажу на суму, що перевищує 50 млн грн, належить до компетенції наглядової ради товариства. Однак, за попередньою змовою між чиновниками «Укрнафти» та «Котласу», договори поставки нафтопродуктів били розбиті на дрібніші – вартість кожного не перевищувала 50 млн грн.

У НАБУ вказують, що крім порушення статуту «Укрнафти», також був порушений закон «Про акціонерні товариства», яким забороняється ділити предмет правочину з метою ухилення від передбаченого законом порядку ухвалення рішень про вчинення значного правочину.

Детектив зазначив, що значним правочином вважається укладання договорів, що перевищують 10% від вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства. Згідно з цим звітом, вартість активів «Укрнафти» на кінець 2014 року становила 33,6 млрд грн, відповідно, зазначений правочин становив 10,37% вартості активів «Укрнафти».

Колегія Київського апеляційного госпсуду погодилася з доводами детективів, але визнала недійсними 60 із 71 договору на загальну суму 2,944 млрд грн. Зазначене рішення може бути оскаржене у Верховному суді.

Коментарі - 3

+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
19 березня 2018, 14:43
#
НАБУ молодцы, важно еще посадить тех кто затеял такие схемы
+
0
rredrred
rredrred
19 березня 2018, 14:47
#
Не удивили, рядовое воровство менеджмента компании как везде где нет контроля владельца, долги через три года на убытки. вопрос, а куда смотрели собственники, может они и есть воры а не менеджмент? 51% у фонда госмайна
+
0
AndreyKu
AndreyKu
19 березня 2018, 18:37
#
Вопрос редакторам.
Никаких вопросов нет у вас к написанному:
«Несмотря на отсутствие уплаты сбоку «Котласа» за поставку сырой нефти, ...»?

Не совсем успеваю за новинками: «оплата сбоку» это как?

Кстати, в украинской версии пробел есть, значит, на автопереводчик пенять не приходится!..
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися