У п'ятницю ситуація на валютному ринку буде неоднозначною, але загальний тренд (як і вчора) буде на продовження девальвації гривні.
Валютний ринок: масштаб падіння гривні залежить від НБУ
З одного боку - вчорашній ажіотаж по скупці валюти, що виник в основному за рахунок виходу на ринок відкладеного попиту великих імпортерів (значна частина яких - нафтотрейдери) і активізації потреб у валюті з боку готівкового ринку - дещо знизиться. Причина - наближення днів бюджетних проплат, закриття частини попиту за рахунок виходів у четвер Нацбанку з продажем валюти в форматі «запиту кращого курсу» і традиційне зниження ділової активності перед вихідними. В цілому це буде працювати на зміцнення позицій гривні.
Але з іншого боку - готівковий ринок поки вже дуже сильно не просів і розрив курсу міжбанку і курсу в обмінниках поки як і раніше цікавий спекулянтам з точки зору переливів валюти з міжбанку на готівковий сегмент ринку. Крім цього значно зросла ліквідність в банківській системі - на ранок п'ятниці коррахунки банків злетіли відразу на 7,7 млрд гривень - до рівня в 57,5 млрд. Це збільшує можливості розгойдувань курсу як великими операторами, так і дрібними спекулянтами. Не варто забувати ще й про те, що вихід на ринок відкладеного попиту на валюту з боку великих імпортерів поки до кінця не закінчений. Клієнти побоюються подальшого зростання котирувань і вже особливо не затягують з купівлею валюти, як це спостерігалося весь минулий неделю. Ці фактори будуть істотно грати на користь зростання валютних котирувань.
При цьому - вчорашні виходи Нацбанку з продажем валюти говорять про те, що регулятор готовий «поборотися» за гривню і це стримує спекулятивні апетити деяких великих продавців валюти, та й терміни сплати податкових платежів - не за горами.
«Мінфін» очікує 16 березня обсяг операцій на валютному ринку в межах до 340 млн доларів при укладанні до 460- 490 угод з продовженням спроб спекулятивної розгойдування ринку і збільшенням валютних коливань на торгах. Курс долара на торгах буде залежати від оперативності НБУ з інтервенціями і головне - його бажання підтримати позиції гривні через вартість таких інтервенцій для покупців валюти. Котирування будуть знаходитися в широких межах 26,27-26,45 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,20-26,35 і продаж 26,51-26,70 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,40-26,47 гривень та продаж 26,56-26,80 гривень.
Про тенденції на торгах за 15 березня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують погіршуватися щодо перспектив гривні на найближчий час.
62% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 26,25 гривень, але вже 38% прогнозують його закріплення вище 26,26 гривень.
48% респондентів поки що впевнені, що ринковий курс міжбанку опуститися нижче 26,25 гривень, але вже 52% впевнені в продовженні зростання курсу долара значно вище позначки в 26,26 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 12
Ажиотажа как вчера на наличном не будет. Это остудит спекуляции там.
Вцелом сегодня и выходные должно быть спокойно. По идеи с понедельника, даже вторника — должны укрепиться немного.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114665/
Если укрепить гривну (отклонившись от коридора) ещё на 3-5%, то в бюджет придётся где то «добыть» ещё 1.5-2 млрд. долл.
А это сейчас сделать невозможно.
Законы. приватизация, закон о земле — не скоро будет реализовано