Четвер був дуже багатий на інформаційні події у фінансовому секторі, що створювало певні передумови для тиску на валютний ринок.
Курс все вище: пристрасті розпалюються
Ключовою подією дня, звичайно, можна вважати звільнення Валерії Гонтаревої з поста глави НБУ і призначення на цю посаду Якова Смолія. Весь драматизм і політичні пристрасті у Верховній Раді під час цієї процедури ви самі можете подивитися на нашому сайті за цим посиланням.
Гроші люблять тишу, якої на фінансовому ринку сьогодні не спостерігалося. Опосередковано це відбивалося і на поведінці валютного ринку, хоча головним драйвером зростання котирувань на торгах сьогодні все ж була значна перевага попиту на валюту над пропозицією, що в поєднанні з нервуванням з приводу відставки старого і призначення нового глави НБУ — і сформувало відчутне зростання курсу.
Економічною причиною нового злету котирувань стало те, що великі експортери продовжують притримувати валютні продажі на фоні зростаючого попиту з боку імпортерів. Відкладений раніше попит на валюту (коли гривня активно зміцнювалася) зараз масово виходить на міжбанк і активно тисне на курс, а велика ліквідність в банківській системі дозволяє відверто грати «на підвищення» як безпосереднім продавцям валюти, так і спекулянтам. Плюс готівковий ринок все більше йде вище котирувань безготівки на торгах, що провокує спекулятивну гру на переливах валюти з міжбанку на готівковий сегмент.
НБУ знову сьогодні не виходив на торги в більш публічній формі аукціону з продажу долара і таким чином сильно не перешкоджав тренду на зростання долара на протязі дня, але був помічений з продажами невеликих обсягів валюти через «запит кращого курсу».
Хід торгів:
У перші півгодини сесії курс пішов вгору з ранкових декларативних 26,13/26,17 гривень за долар до 26,20/26,23. На 12 годину попит настільки перевищував пропозицію, що учасники ринку всерйоз сподівалися на швидкий вихід Нацбанку на торги з більш публічним форматом інтервенції — аукціоном з продажу долара. Але регулятор мовчав, віддаючи перевагу тихому «запиту кращого курсу» і долар досяг рівня в 26,25/26,29 гривень, а до кінця обіду і зовсім підскочив до позначки 26,28/26,32.
Ситуацію рятували декілька великих продавців, які без зайвого шуму почали продавати валюту, починаючи з 12 години і таким чином поступово вирівнювали попит і пропозицію. Природно, що не на шкоду собі, тому що фактично їх продажі проходили на піковому рівні котирувань. До 15-ї години активна фаза торгів завершилася, пристрасті у Верховній Раді з приводу відставки і призначення голови НБУ йшли до логічного завершення і основна частина покупців і продавців вже пішла з ринку.
На поодиноких операціях покупці вже були змушені переплачувати спекулянтам в межах коридору 26,28-26,29/26,32-26,33 гривень, але особливої погоди ці операції на торгах вже не зробили. Завершилася сесія котируваннями 26,28/26,32 гривень за долар, а угоди за даними ВалКлі у четвер проходили в межах широкого коридору 26,1200-26,2728.
Головні події 15 березня на міжбанку:
1. Зростання курсу долара на 15 копійок — з ранкових 26,13/26,17 до 26,28/26,32 гривень до кінця сесії;
2. Нацбанк не виходив на торги в більш публічній формі аукціону, але був помічений з продажами невеликих обсягів валюти через «запит кращого курсу»;
3. Зареєстровано 726 угод на суму $516,88 млн по середньозваженому курсу 26,2727.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 12
Этим все сказано. Если НБУ резко повысил курс доллара на 26 копеек, то что тогда сделают бизнесмены и банки? Альтруизм — не особенность банкиров.
Такое кол-во голосов собрать, нужно немалый ресурс, и ресурс в дол.сша; потому чтоб повторно не провалить голосование. Нужны были мешки валюты. потому крыпные клиенты скупали валюту для голосов.
Все проголосовано, думаю курс успокоится.