За період дії програми співпраці з Німецько-Українським фондом Кредобанк видав 41 кредит для малого та середнього бізнесу на загальну суму більш як 89 млн гривень за пільговою ставкою у близько 15% річних.
Кредобанк видав понад 89 млн гривень кредитів за програмою співпраці з Німецько-Українським фондом
Загалом на розгляд банку надійшло 105 заявок на кредити за кошти програми на загальну суму близько 360 млн гривень. З виданих кредитів 18 – інвестиційних на загальну суму близько 26 млн гривень, а 23 – на поповнення обігових коштів загальною сумою більш як 60 млн гривень. Мінімальна сума кредиту склала 271 тис. гривень, максимальна – 7,5 млн гривень, середня сума кредиту за програмою – 2 млн гривень.
Перші кредити за програмою Німецько-Українського фонду були видані у Житомирі та у Львові. Найбільшу кількість кредитів було видано у Вінниці (6) та Львові (5 кредитів). Найбільші суми кредитів були видані у Вінниці (більш як 15 млн гривень), Черкасах (понад 11 млн гривень) та Львові, де було надано більш як 9 млн гривень. 73% виданих кредитів було надано аграрним підприємствам, 10% — поліграфічним компаніям, також отримали кредити підприємства з виробництва крохмалю, кондитерських виробів, електронних побутових приладів та скляних виробів.
«Ми в Кредобанку раді успіху програми доступного кредитування малих та середніх підприємств України, яку ми реалізуємо разом з Німецько-Українським фондом. Програму вже майже завершено, але банк продовжуватиме надавати українському малому і середньому бізнесу кредити за власні кошти – лише минулого року ми видали таких кредитів майже на 2 мільярди гривень. Ми також продовжуємо роботу над розширенням можливостей доступного кредитування для сегменту малого і середнього бізнесу за рахунок різноманітних міжнародних, державних та регіональних програм», – говорить виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу і малого та середнього бізнесу Кредобанку Євген Заіграєв.
Кредобанк підписав угоду з Німецько-Українським фондом про кредитування українських малих та середніх підприємств у рамках програми підтримки малого та середнього бізнесу фонду 11 жовтня 2017 року. Згідно з її умовами, фонд надав банку 100 млн гривень для кредитування малого і середнього бізнесу за ставкою близько 15% річних. Серед пріоритетних для кредитування напрямків діяльності – сільське, лісове та рибне господарство, переробна промисловість, тимчасове розміщення та організація харчування, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Кошти надаються на придбання і модернізацію обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, поповнення обігових коштів та на розширення виробництва.
Німецько-український фонд було засновано Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Німецьким державним банком розвитку KfW. Поточне управління діяльністю НУФ здійснює Державна установа Міністерства фінансів України «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва».
Коментарі