Оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством підлягає індексації. Про це йдеться у листі Мінсоцполітики України від 05.01.2018 р. № 9/0/22-18/134.
У Мінсоцполітики розповіли, що робити, якщо зарплата менше «мінімалки»
Як повідомляється, заробітна плата індексується у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Наприклад, сума індексації у грудні 2017 року має розраховуватися виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який у грудні 2017 року становив 1762 грн.
Також фахівці відомства повідомили, що частиною другою ст. 31 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Усі інші складові заробітної плати, у тому числі сума індексації, мають враховуватись до розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн).
При цьому визначено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Тож, якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісяця одночасно з виплатою заробітної плати.
Коментарі