23 лютого 2018, 17:41 Читать на русском

НБУ не буде глибоко копати під «дочок» великих іноземців

Національний банк не вимагатиме від банків поглибленого аналізу фінансових операцій дочірніх та афілійованих компаній-резидентів міжнародних корпорацій зі списку Forbes Global 2000.

Національний банк не вимагатиме від банків поглибленого аналізу фінансових операцій дочірніх та афілійованих компаній-резидентів міжнародних корпорацій зі списку Forbes Global 2000.
Фото: biz.nv.ua

«Ці корпорації здійснюють свою діяльність відповідно до загальноприйнятних для світової спільноти стандартів та за принципами максимальної прозорості, що дає можливість вважати такі операції низькоризиковими.

Саме тому їх дочірні компанії та афілійовані з ними компанії увійшли до переліку виключень, на які не поширюється дія Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників, затвердженого постановою правління НБУ від 15.08.2016 №369», — йдеться в повідомленні регулятора.

Раніше такі виключення стосувалися тільки операцій за участю компаній-нерезидентів із списку Forbes Global 2000.

Крім того, Нацбанк дозволив банкам під час оцінювання ризиковості операцій самостійно враховувати географічні ризики та формувати власні списки ризикових держав (територій), використовуючи усі доступні джерела інформації: від переліків, складених офіційними органами, до інформації, отриманої з будь-яких інших джерел.

Також Національний банк за пропозицією ринку уніфікував формат нумерації індикаторів в Положенні №369 та у статистичній звітності.

«Приведення до єдиного формату сприятиме процесу автоматизації формування статистичної звітності в банках та дозволить мінімізувати помилки у звітах», — зазначив регулятор.

Відповідні зміни впроваджені постановою правління НБУ №16 від 22 лютого 2018 року. Вони набувають чинності з 24 лютого 2018 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися