Для пересічного українця проблема «прихованих» податків була і надалі залишається дуже актуальною. В яких випадках нам доводиться платити податок двічі, і як можна вирішити цю проблему, «Мінфіну» розповів голова Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.
Чому українці платять податки двічі
Українці увесь час піддаються подвійному оподаткуванню: один раз з них утримуються податки, коли їм нараховують та виплачують заробітну плату, другий – коли вони купують товари, сплачують тарифи за комунальні та інші послуги. «Прихованим» податком в даному випадку виступає податок на додану вартість, який закладений в складі ціни, а це не так вже і мало — 20 відсотків від собівартості товару! Чим більше «роздувають» затрати тарифні компанії, тим більше зростають тарифи, і за все це платить пересічний українець.
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в Україні серед країн Європи найвищий рівень витрат на оплату комунальних послуг відносно рівня доходів – приблизно до 40%. Це в 1,6 рази вище від середньоєвропейського показника. І це при тому, що Україна посідає останнє місце серед країн Європи за рівнем середньої зарплати і пенсії.
Також мене дивує ситуація в Україні з оподаткуванням, наприклад, відсотків, нарахованих на суму депозитного (банківського) вкладу. Людина назбирала на свою старість або «чорний» день кровно зароблені гроші, з яких вже утримані податки, несе їх до банківської установи, щоб якось захистити від інфляції, а з неї знову утримують податок. Наведу інший приклад: оподаткування доходу від здачі в оренду нерухомості. Асоціація вже давно пропонувала зменшити податок у розмірі 18% від здачі об’єкту нерухомості до 5%. Крім того, додатково сплачується 1,5% військового збору. Невже уряд думає, що пересічні українці добровільно будуть сплачувати такі великі податки? Це лише змушує підприємців та працівників не показувати всі свої доходи.
Перелік податків і зборів, які постійно сплачує пересічний українець, можна доповнювати ще багато: податок на майно, (на нерухомість, транспорт та плата за землю), мито, рентна плата у ціні газу для населення, податки з продажу рухомого та нерухомого майна тощо.
До речі, незрозуміло, чому військовий збір (ставка збору становить 1,5% від об’єкту оподаткування) досі не віднесено до переліку загальнодержавних податків і зборів. Ще на початку серпня 2014 року в Україні набрали чинності законодавчі зміни до Податкового кодексу України, якими було запроваджено військовий збір, який встановлювався тимчасово, до 1 січня 2015 року. І якраз цей «тимчасово» запроваджений збір пересічний українець сплачує на кожному кроці.
Але не дивлячись на все це, хочу бути оптимістом. Необхідно на всіх рівнях негайно відновлювати довіру українців до влади. Важливо, щоб вони бачили, куди йдуть їхні гроші. Бо, на думку багатьох українців, податки і збори йдуть в «нікуди» і людина часто залишається в старості або в хворобі наодинці зі своїми проблемами і з мізерними соціальними виплатами. Якщо буде в державі прогнозованість і стабільність, то в країні будуть і позитивні результати.
Коментарі - 37
Это не так. Налог берут с %, а не с тела вклада.
Если вы забыли, я напомню — у государства никаких «своих» денег нет. Есть деньги собранные с населения в виде налогов.
А теперь повторю вопрос — откуда бобло взять? ввести дополнительный налог «на индексацию вкладов »?
Считаем, ''Мой пенсионный депозит'' в ''Ощадбанке'', на 18 мес., вычитаем налоги, и получается, что тело вклада должно составлять 56 500 грн.
Прямо таки ''зубожiння'')
А если лично Вас не устраивает 20 %, то в Грузии по-лучше будет.… Там, в Батуми, в августе -море, как парное молоко, вкусное Тбилисское кеговое пиво и очень вкусное (в недорогом сегменте) и натуральное мороженое. Вкуснее чем в Украине.
https://knoema.ru/atlas/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B0
вперед, к знаниям! может колхозным панком не будете =)
http://flagma-ge.com/ru/kompanii-k-1.html
Гуглом пользоваться ненаучился, вот и колхозный панк-ярг =) тот момент когда у Грузии ВВП на душу населения в 2 раза выше украинского, а ярг дичь каку-то втирает про «нет-там-компаний».
Пустослов. Впредь, учись в гугл.
По украинским меркам — спдшники недоделанные, а не бизнес.
И да, как это не прокомментировать что у них ввп на душу населения в 2 раза выше украинского? Если они такие все недоделанные спд, то у нас выходит все прямо раскладушники, включая ахметова?) ярг, тебе бы на цензоре горлопанить- тебе там место найдётся, а тут- будешь таким же посмешищем как семён.
Ну посмотрел я на этот список. Кучка автодилеров, пара сетей заправок и т.п. Какие там Ахметовы? Компания Ахметова больше всей экономики Грузии в пару раз.
Цензор — это место где собираются ватники. Я к ним отношения не имею. При этом Бизнес-цензор (https://biz.censor.net.ua/ ) — очень приличный деловой сайт.
такие дела, специалист в гугле :)
И да «Компания Ахметова больше всей экономики Грузии в пару раз.» пруф или балабол, что экономика Грузии в НЕСКОЛЬКО раз меньше компании Ахметова. Чую Семён заждался, будете работать в паре.
А относительно Грузии.
https://knoema.ru/atlas/%d0%93%d1%80%d1%83%d0%b7%d0%b8%d1%8f/%d0%ad%d0%ba%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82-%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b2-%d0%b8-%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3
Вот экспорт Грузии 2016 г — 6 233 358 217 долларов
http://www.scm.com.ua/ru/investor-relations/financials/
А вот экспорт Ахметова — 11,385 миллиардов долларов.
Будут вопросы — обращайтесь.
с ВВП я лоханулся.
У Грузии ВВП в 2016 году был 14 миллиардов долларов, а у Ахметова оборот — 11…
переплюнули, танцоры… :)
А вот экспорт у Ахметова повыше.
Ну так или иначе — вся их страна плюс-минус сравнима с одной украинской фирмой.
Я сказал что в Грузии нормального бизнеса нет. И доказал это. И доказал что вся их грузия вместе взятая — на уровне фирмы одного Ахметова.
И отмазки «а если посчитать ввп на душу населения», « а если посчитать и пересчитать»… Ага. Если.
Но суть не меняется. Бизнеса там нет, Компаний нет, продуктов — нет.
Кучка торговцев сигаретами и подержанными автомобилями. Все.
Или будем и дальше придиратся к образным сравнением в стиле «Вы лгун, сер! Не в 2 раза. а в 1.87 !!!»
Фигня это.
Экономика — она или есть, или нет. Мы увидели что в грузии ее нет. Что дальше обсуждать?
Как говорил наш президент « Астанавитесь».
Если слова уважаемого Григола Катамадзе правильно записали, получается, что в благословенной Грузии нет НДС, а коммунальные услуги предоставляются бесплатно?)
НДС там есть, 18%, НДФЛ после реформ Саакашвили там 25% против 18% нашего.
Как-то неочевидна ''преимущество'' Грузии.
''Неужели правительство думает, что рядовые украинцы добровольно будут добровольно платить такие высокие налоги?'' — неужели кто-то думает, что в Грузии(как и везде в мире) налоги платятся добровольно?)