Мінфін видав узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору. Такі консультації допоможуть банкам уникнути додаткового податкового навантаження при роботі з проблемними кредитами. Таке повідомлення було опубліковано на офіційному веб-сайті Мінфіну.
5 лютого 2018, 14:24
Мінфін сприятиме підвищенню якості кредитного банківського портфелю
Як, повідомляється, 1 лютого 2018 року Мінфін видав наказ № 77 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб»: затверджено три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору.
Так Мінфіном було затверджено 3 узагальнюючих податкових консультації щодо:
- визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування (щодо застосування положення пп. 1 пп. 139.3.3 ПКУ, що діяв до 01.01.2018 року). Зокрема, консультація визначає, що для визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування, має використовуватись сукупна балансова вартість активів, знецінення яких визнається шляхом формування резерву відповідно до положень МСФЗ, незалежно від факту формування резерву за такими активами;
- визнання банками заборгованості безнадійною (щодо застосування положень пп. 14.1.11 ПКУ). Зокрема, консультація визначає, що безнадійною заборгованістю для цілей оподаткування визнається списана заборгованість за фінансовим активом, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими доходами;
- списання банком кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку (щодо застосування положень пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ). Зокрема, консультація визначає, що списання банком у бухгалтерському обліку кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку, не є прощенням боргу, та сума такої списаної банком заборгованості не включається до оподатковуваного доходу боржника для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Роз'яснення цих питань допоможе підвищити якість кредитного банківського портфелю завдяки зменшенню податкових перешкод при роботі банків з проблемними кредитами, що існують у зв'язку з неоднозначним застосуванням податкового законодавства.
Джерело:
Мінфін
Коментарі