З ПАТ «Енергобанк» $15,7 млн вивели через рахунок в Bank Frick & Со, а ліквідну нерухомість — через незаконне обтяження на користь шести клієнтів.
ФГВФО: З Енергобанку вивели $15,7 млн
Про це йдеться в повідомленні Фонду.
Згідно з повідомленням Фонду, було встановлено, що на кореспондентському рахунку банку в Bank Frick & Со (Ліхтенштейн) розміщені грошові кошти в сумі $15,7 млн.
Незважаючи на неодноразове звернення ПАТ «Енергобанк» в Bank Frick & Со з вимогою їх повернути 30 червня 2015 вся сума грошових коштів була списана, оскільки виступала заставою по кредиту, наданому офшорній компанії ACANTER INVESTMENT LTD, яка на зазначену дату кредит не сплатила.
При цьому, ще в квітні 2014 року (майже за рік до визнання банку неплатоспроможним) за результатами перевірки Нацбанк зобов'язав керівництво ПАТ «Енергобанк» відобразити в обліку кошти на коррахунку в Bank Frick & Со і вжити заходів щодо термінового їх повернення, однак голова правління цих вимог не виконала.
20 червня 2017 року Подільський районний суд Києва визнав екс-главу правління ПАТ «Енергобанк» винною в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 Кримінального Кодексу України (службова недбалість) і призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно. Однак кошти в сумі 15,7 млн доларів, які могли бути використані для задоволення вимог кредиторів, це не повернуло.
Крім того, перед визнанням банку неплатоспроможним посадові особи ПАТ «Енергобанк» передали в іпотеку шести фізичним особам, які мали відкриті поточні та вкладні рахунки, нерухомість, що належить банку на праві власності. Серед переданих в іпотеку об'єктів нерухомості є, наприклад, нежитлові приміщення площею 142,8 кв. м на вул. Лютеранській, дев'ятикімнатна квартира площею 387,8 кв. м на вул. Ковпака в Києві і приміщення магазину площею 221 кв м. у центрі Львова.
Загальна вартість майна на день укладення договорів іпотек становила 68,6 млн грн. При цьому, всі договори були укладені на вкрай невигідних для банку умовах, оскільки містили застереження, за якими все іпотекодержателі мали право звернути стягнення без рішення суду, тільки на підставі договору іпотеки.
Показово, що п'ять з шести договорів були укладені вже після того, як інспекційною перевіркою Національного банку України було встановлено, що банк не мав достатніх коштів для покриття витрат і формування резервів.
Коментарі - 1