Серед основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду на2018 рік — сприяння легалізації тіньової зайнятості серед населення. Про це інформує прес-служба ПФУ.
ПФУ сприятиме легалізації тіньової зайнятості серед населення
Як повідомляється, у цьому напрямі ПФУ планує продовжити співпрацю з органами Державної фіскальної служби, Державної служби України з питань праці, іншими контролюючими, правоохоронними органами та громадськими організаціями.
Фахівці пенсійної служби мають на меті глибше використовувати інформацію з реєстру застрахованих осіб. Це надасть можливість здійснювати моніторинг заробітної плати працюючих громадян, зіставити її з показниками рівня оплати праці в розрізі видів діяльності суб'єктів господарювання.
Наприклад, повідомляють у фонді, бухгалтер і працівник одного товариства з обмеженою відповідальністю в Києві отримують заробітну плату 13,5 та 1,5 млн грн. Своєю чергою, середня зарплата інших працівників цього ТОВ — 3,8 тис. грн.
На другому підприємстві зарплата бухгалтера становила 4,8 млн грн, інших чотирьох працівників — близько 5 тис.
А в одній великій корпорації з відомим брендом у Київській області працюють лише дві застраховані особи. При цьому зарплата бухгалтера у цій компанії становила понад 800 тис. грн, а іншого працівника — 904 тис.
Завдяки реєстру також виявлено осіб, які працюють у багатьох роботодавців, отримуючи при цьому невелику зарплату. У вересні 2017 року таких громадян було понад 5,3 тис. Причому майже чотири сотні осіб працювали одночасно у від 10 до 97 роботодавців.
До прикладу, одна особа із Харківської області працювала у 56 роботодавців одночасно. Ця людина отримувала зарплату від 108 до 115 грн. Загальна сума її доходу в місяць за даними реєстру становила 6055,45 грн.
Інша особа в тій же області працювала у 36 роботодавців із зарплатою від 108 до 907 грн. Загальна сума її доходу становила 4687 грн.
Іще одна застрахована особа була найманим працівником одночасно у 32 роботодавців, які зареєстровані у шести різних регіонах, і в усіх рахувалася на основному місці роботи. При цьому в 27 роботодавців заробітна плата була меншою за мінімальну, — повідомила директор департаменту Тетяна Король.
Коментарі - 1
«один человек из Харьковской области работал у 56 работодателей одновременно»
«Другой человек в той же области работал у 36 работодателей»
«Еще один человек был наемным работником одновременно у 32 работодателей»
По нашему законодательству на определённое количество нормальных работников надо взять на работу инвалида,
а где его взять именно с нужной квалификацией и специализацией да ещё и без вредных привычек…
Вот и берут в штат инвалидов, которые реально нигде не работают а только везде числятся и за это получают деньги, зато показатели трудоустройства инвалидов приводят в норму на многих предприятиях.
С таким подходом работодатели скоро начнут и нормальных сотрудников превращать в инвалидов — закон надо соблюдать.