Весь цей тиждень поведінка українського валютного ринку більше спантеличувала фінансистів і клієнтів, ніж давало відповіді на питання — куди йде курс і чого чекати.
Валютний ринок. Нудьгувати буде ніколи
Сюрпризи сипалися з усіх боків. В тому числі, з міжнародних ринків. Результати засідання ЄЦБ, а також повністю суперечливі заяви міністра фінансів і президента США щодо перспектив долара — настільки дезорієнтували ринок, що євро почало зростати. З рівня близько 1,2250 долара станом на понеділок вже до цієї п'ятниці протестувало рівень в 1,2520, а потім почало неохоче знижуватися з трендом, який зараз не беруться передбачити ніякі гуру трейдингу.
Не відставав по своїй непередбачуваності і наш локальний фінансовий ринок. Після ґрунтовного «розігріву» валютних котирувань міжбанку до майже 29 грн/$, активного вливання бюджетних коштів в банківську систему за рахунок відшкодувань ПДВ (тільки за четвер коррахунки банків збільшилися на 14,8 млрд — до 71,5 млрд гривень), підвищення облікової ставки НБУ відразу на 1,5% і активної роботи Нацбанку в частині валютних інтервенцій — долар до кінця тижня обвалився до рівня 28,475 / 28, 50.
Готівковий ринок відображав всі складнощі міжбанківського курсоутворення останніх днів. Котирування продажу долара то злітали майже до 29 гривень, то просідали до 28,60 гривень і нижче.
Стрімке зростання ліквідності до кінця тижня до 71,5 млрд гривень буде тиснути на курс. Куди піде ця гривнева маса — на покупку ОВДП, взаєморозрахунки компаній на кінець звітного періоду або на валютний ринок — покаже тільки початок наступного тижня.
Невизначеність щодо подальшої поведінки міжбанку відіб'ється і при виставленні котирувань готівкового ринку в ці вихідні. Власники обмінників боятимуться помилитися із загальним курсовим трендом на найближчий час. Тому вони віддадуть перевагу двум основним тактикам — працювати «з обороту» з досить невеликим спредом і не викуповувати валюту дорого, побоюючись можливого подальшого зниження котирувань міжбанку.
Курси валют в суботу та неділю
Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 28,15 -28,25 гривень, продаж 28,40-28,50 гривень. Обмінники будуть працювати в режимі «з обороту» з величиною спреду в межах до 25 копійок при спробі заниження курсу прийому. Але сильно занижувати котирування прийому у них теж не вийде — конкуренція на цьому ринку не дозволяє особливо диктувати свої умови за межами загальноринкових.
Котирування євро. За цей тиждень на міжнародних ринках євровалюта продемонструвала не тільки класичні валютні ралі, але в цілому і остаточно закріпилася вище психологічного рівня в 1,24 долара за євро. На момент написання статті корекція пари євро / долар ще триває. Тому потенційні курсові ризики досить високі, що змусить власників обмінників збільшити спред по євро. У більшості обмінників він складе від 25 до 35 копійок.
На 17:00 за Києвом 26 січня крос-курс пари євро / долар знаходився біля рівня 1,2438 долара за євро. Виходячи з прогнозованого на вихідні курсу готівкового долара щодо гривні (прийом 28,15-28,25 гривень, продаж 28,40 — 28,50 гривень), обмінники на ці вихідні виставлять котирування готівкового євро в межах: прийом 35,013 — 35,137 гривень та продаж 35,324 — 35,448 гривень. Додатково ці розраховані «Мінфіном» курси можуть бути ще скориговані в межах плюс-мінус до 10 копійок на євро в залежності від індивідуальних завдань конкретних пунктів обміну валюти.
Котирування по російському рублю. Останнім часом за рахунок зростання цін на нафту — рубль продовжує поступово зміцнюватися на міжнародних ринках. І власники обмінників будуть змушені враховувати як великі політичні ризики, так і економічні реалії по рублю у зв'язку з подорожчанням енергоносіїв на міжнародних ринках. «Рятуватися» від них вони продовжать, виставляючи широкий спред по російській валюті.
Котирування на вихідні будуть наступними: прийом за 1 рубль в межах коридору 0,502-0,504 гривень і продаж 0,506-0,508 гривень. Необхідно відмітити, що від розрахованих «Мінфіном» котирувань — можуть бути ще відхилення (до плюс-мінус 0,004 -0,005 гривень) в залежності від завдань, що стоять перед власниками окремих точок обміну валюти.
Коментарі - 3
Скучать действительно не пришлось…