Національний банк України підняв облікову ставку з 14.5% до 16% річних. Які наслідки ми матимемо в фінансовій та бюджетній системах? Про це на своїй сторінці в Facebook написав засновник ІГ Універ Тарас Козак.
Облікова ставка 16%. Що далі
Я не очікував зростання взагалі, а зразу на 1.5% і поготів.
1. Ставки залучення Нацбанком за депозитними сертифікатами зростуть до 14% річних. Банки зменшать кредитування економіки, більше куплятимуть депсертів.
2. Ставки залучення банками коштів від НБУ зростуть до 18%, що матиме наслідком зменшення попиту на іноземну валюту.
3. Закриється «лазівка» емісійного кредитування державного бюджету. Це коли держбанки купляють у Мінфіна нові ОВДП і зразу ж віддають їх в заставу Нацбанку, отримуючи свіжу емітовану гривню.
4. Базова інфляція зменшиться, хоча вона досить невисока — 9.5%. Загальний Індекс споживчих цін (інфляція) буде вищим, бо зростатиме під впливом подорожчавшого імпорту, чергового підняття тарифів на комуналку, цін на енергоносії та акцизні товари.
PS. Незалежність НБУ, навіть без офіційного голови, витримує перевірку на міцність. Бо рішення по підняттю облікової ставки сильно не сподобається Кабміну і Президенту.
Коментарі - 7
Кто-то недавно заявлял, что экономических причин для девальвации гривны нет. Очень удобный бизнес за нарисованные фантики покупать твердую валюту, зачем развивать экономику, привлекать инвестиции, повышать соц.стандарты, бороться с инфляцией и коррупцией? Повышай тарифы, печатай деньги, выводи кеш в валюту…
Или ''народ™ там тоже отдыхает?
Теневая — в Куршевелях и австрийских Альпах.
Неправящая — в Турции и Египте.
Народ™ — в поле и на огородах…
Вывод прост — поднимать учетную ставку.
Чтоб не вопили ''инфляция зашкаливает!!!11''
Раньше кстати и слова такого не знали — волновал только курс доллара)
когда меняют на доллары — то намного реже.