Американський бізнесмен Джордж Сорос назвав криптовалюту фінансовою «бульбашкою» і вказав, що вони не можуть бути стабільним засобом накопичення.
Сорос назвав криптовалюту фінансовою «бульбашкою»
Про це він заявив в ході свого виступу на Міжнародному економічному форумі в Давосі, передає Bloomberg.
«Криптовалюта — це спекуляція, яка заснована на нерозумінні», — сказав він.
На думку Сороса, криптовалюта не можуть функціонувати як справжні валюти через свою волатильності, пише finclub.
«Зазвичай, коли у вас є параболічна крива, рано чи пізно настає різке падіння. Однак в даному випадку, поки в світі на підйомі перебувають диктаторські режими, результат може бути і іншим, тому що правителі таких країн будуть вкладати в біткоіни, щоб звити собі гніздечко за кордоном», — підкреслив бізнесмен.
У той же час бізнесмен зазначив, що позитивно ставиться до технології блокчейн.
Сорос додав, що його фонд «Відкрите суспільство» застосовує цю технологію, щоб допомогти мігрантам спілкуватися зі своїми сім'ями і зберегти свої гроші в безпеці.
Раніше, «Мінфін» писав, що відомий американський інвестор і мільярдер Уоррен Баффет заявив, що ажіотаж навколо біткоінів і інших криптовалют навряд чи закінчиться добре.
Коментарі - 31
Скоро в каменты явятся криптовалютчики, и начнут рассказывать, что он ничего не понимает.
Например, уже сейчас в Украине можно расплатится биткоином, биткоин кешем и лайткоином практически во всех крупных интернет-магазинах, правда не без посредника, а при помощи Вебмани и Интеркассы.
https://minfin.com.ua/currency/crypto/
1) У вас шахраї вкрали гроші з рахунку і ви не зможете їх повернути ніяк. Бо ніяких доказів нема, все анонімно.
2) Ви оплатили товар, а вам підсунули щось не те що ви купували. Зараз ви через суд (або просто через ваш банк) можете повернути свої гроші. З біткоїнами так не вийде, ніхто не контролює перекази і ніхто не може їх відкотити.
І ще купа подібних прикладів де відсутність контролю над рухом грошей веде до втрат.
Микроплатежи и межбанковские переводы, смарт-контракты, распределенное хранилище, верификация — для всех этих проблем уже существуют хорошие программные решения. Блокчейн не улучшает ни одно из них радикально, но в то же время создаёт новые проблемы. Система Visa за секунду может провести 60 000 транзакций, система биткоина — всего 7, потратив на это в 35 раз больше энергии, чем Visa.
Если дочитать текст до конца, может показаться, что всё, для чего сейчас годится блокчейн — это спекуляции на криптовалютах/токенах и незаконные транзакции.
https://hackernoon.com/ten-years-in-nobody-has-come-up-with-a-use-case-for-blockchain-ee98c180100
Тратить на что-либо в 35 раз больше энергии это далеко не технологии будущего.
Взагалі сам термін «криптовалюти» використовується некоректно. На сайті investing.com на сьогодні є список із 1497 так званих «криптовалют». Тиждень тому було 1375. Скільки буде через рік? Які є підстави називати ці програмні комплекси для гри у фінансові спекуляції валютами?