Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 січня 2018, 8:33

ДФС: Через податок на виведений капітал бюджет втратить 80 млрд грн

Втрати бюджету після впровадження податку на виведений капітал можуть перевищити 80 млрд грн.

Про це заявив начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов в інтерв’ю «Українським новинам».

«Я б обережно підходив до питання введення податку на виведений капітал. У нас у 2017 році були безпрецедентні темпи зростання щодо декларування податку на прибуток великими платниками податків. Обсяг декларування зріс на 46% порівняно з 2016 роком», — заявив Бамбізов.

«Що стосується сплати, то ми перевищили рівень 2016 року до 2017 на 30%. Це серйозні гроші. Тому розрахунки, які наводять деякі експерти, про те, що втрати можуть становити близько 20-30 млрд гривень, не зовсім правдоподібні», — додав він.

«Якщо такі темпи зростання щодо декларування і сплати податку на прибуток будуть зберігатися, то втрати можуть бути близько 80 млрд гривень, а то й більше», — заявив чиновник..

Крім того, Бамбізов звернув увагу на те, що більшість експертів забувають, що податку на виведений капітал доведеться замінити собою два інших податки: на прибуток і на виплату доходів нерезидентам, так званий податок на репатріацію.

«Наразі великий бізнес платить близько 5 млрд гривень на рік тільки податку на репатріацію», — наголосив керівник офісу.

До того ж, за його словами, на сьогодні питання подвійного оподаткування чітко регламентовані й закріплені в конвенціях про запобігання подвійного оподаткування, які доведеться переглянути у разі впровадження змін.

Між тим, це значна кількість документів, за кожним з яких – роки роботи і перемовин з іншими країнами.

«Тут необхідно прийняти зважене рішення, — сказав Бамбізов. — Чи готові ми йти на серйозні втрати в наповненні держбюджету, чи є компенсатори і чи не ляжуть вони додатковим навантаженням на плечі платників податків?».

Нагадаємо, раніше президент Порошенко заявив про підтримку заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, і обіцяв внести відповідний законопроект на розгляд у Верховну Раду до 1 січня 2018 року.

Коментарі - 6

+
+10
Den86
Den86
24 січня 2018, 9:28
#
Все украинские олигархи используют много схем для вывода денег в офшоры. Но есть одна, которая заслуживает особого внимания.
У олигарха А или П или Н имеется несколько десятков фирм в Украине и за рубежом.
Все фирмы завязаны в единую схему. Одна добывает сырье, другая поставляет детали, третья энергоресурсы для производства, четвертая банковские услуги, пятая… и т.д. Чтоб отмыть деньги и вывести их за кордон, во всех фирмочках олигархи показывают убытки, используя различные схемы, типа закупки по завышенным в 2-3 раза ценам сырья, деталей, других ресурсов у себя любимых, кроме, одной фирмы. На ней показывают прибыль и с нее за кордон отправляют доллары «нерезидентам»- то есть, себе любимым.
В следующем периоде (году, квартале) фирмочки меняются местами, у кого были убытки- показывается прибыль, у кого прибыль- убытки. Уже другая компания олигарха выводит деньги. Внешне- вроде все красиво и правильно, но фактически- это отмывание украденных денег. Не выплачиваются даже мизерные зарплаты рабочим, долги перед «чужими» поставщиками растут, долги перед бюджетом и коммунальщиками тоже растут. Пришло время, и олигархи фирмочки тихо банкротят с помощью прикормленных судей. Грабеж продолжается. Таких схем множество, они разнообразны, но цель одна- вывести награбленное с Украины, отмыть, узаконить за кордоном.
Распутать этот клубок может даже математик-аналитик средней руки, не говоря уже про сотрудника НАБУ.
Неуже ли НАБУ прикормлено как суды и
+
+10
Ivan Ivanov
Ivan Ivanov
24 січня 2018, 9:50
#
А что есть сомнения, что НАБУ это карманная контора П?
+
0
mary27
mary27
24 січня 2018, 13:56
#
Учитывая, что НАБУ, как часть ''антикоррупционной'' тусовки занимается нападками на П…
+
+11
mary27
mary27
24 січня 2018, 13:02
#
НАБУ состоит из проф.непригодных сотрудников, которые не знают УК/УПК.
Потому дела рассыпаются в судах.
НАБУ больше занимается PR своей вобщем-то неэффективной деятельности.
+
0
serega k
serega k
24 січня 2018, 11:44
#
Э, к налогу на прибыль надо добавить налог на выведенный капитал, причем налог на выведенный капитал должен быть в 2 раза выше, чем налог на прибыль
+
+11
mary27
mary27
24 січня 2018, 12:59
#
Из-за налога на выведенный капитал будет смысл инвестировать в модернизацию производства.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися