18 січня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому Закон «Про приватизацію державного майна». Він передбачає продаж об'єктів на суму до 250 млн грн через дворівневу систему, якою є система державних електронних торгів ProZorro.Продажі.
Друге життя для держмайна: три «за» прозору приватизаціюприватизацию
Скільки об'єктів і в яких галузях будуть доступні для приватизації в 2018-му році і чому система ProZorro.Продажі — оптимальне рішення для цього процесу, «Мінфіну» розповіла Анна Теселько, керівник проекту «Публічні аукціони» торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua.
Другий шанс для майже трьохсот об'єктів
Фонд державного майна (ФДМ) визначив 296 об'єктів, які будуть доступні для приватизації в 2018 році. Напрямки діяльності — найрізноманітніші і охоплюють більше 20-и галузей. Найбільше об'єктів для приватизації будуть доступні в сільському господарстві (понад 60), в машинобудуванні (55), добувній промисловості (35), науковій діяльності (32), енергетичній галузі (24).
У ТОП-10 об'єктів для приватизації сам ФДМ визначив Одеський припортовий завод, Банк реконструкції і розвитку, Центренерго, Президент-готель «Київський», обленерго шести областей. Ці та ще майже 300 об'єктів після продажу бізнесові отримають другий шанс на розвиток і нормальну роботу. Адже, відверто кажучи, в Україні бізнес сьогодні краще розвиває будь-які об'єкти, ніж це робить держава.
Вигідна інвестиція для бізнесу
Різноманітність об'єктів для приватизації величезна. І їх придбання привабливе для бізнесу. Більшість із цих об'єктів мають як мінімум інфраструктурну перевагу, оскільки часто знаходяться в центрі будь-якого міста. І їхній власник отримує не просто готель, а дуже хорошу локацію. Плюс — вже відоме місце в місті, можливо навіть з якимись традиціями, історією, постійними клієнтами.
Так, не варто плекати ілюзій, що це придбання супер-прибутковий бізнес. Продається те, що не працює. Або створені такі умови, щоб воно не працювало. Безумовно, в такі об'єкти потрібно вкладати і гроші, і працю — вносити корективи, реконструювати, модернізувати. І про кризового менеджера теж не забути. Але це ж інвестиція, вона передбачає і часові, і фінансові витрати для досягнення мети.
Профіт для державного бюджету
Протягом першого півріччя 2017-го від продажу державного майна та інших процесів, пов'язаних з приватизацією, в бюджет країни надійшло 110,773 млн грн. А від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на ділянки, на яких знаходяться об'єкти, що підлягають приватизації — до загального фонду держбюджету перераховано 1 662,8 тис. грн.
У 2018 році ці надходження за успішної приватизації компаній, запропонованих ФДМ, повинні істотно збільшитися. Тим більше, що продаж об'єктів буде здійснюватися через систему держторгів ProZorro.Продажі. А вона не тільки гарантує єдині правила для всіх учасників і прозорий вибір покупця. Майданчики учасники системи (їх уже 40) знайдуть максимум потенційних покупців, в результаті збільшиться конкуренція і, відповідно, ціна продажу. Приклади не потрібно довго шукати — на сьогодні в ProZorro.Продажі є аукціони, в яких торгуються по 10-12 учасників, а ціна лота зростає навіть в два рази.
Коментарі - 12
«Рівнеазот», «РЗВА» и проч. уже не котируется в кач-ве промышленности? Даже газовые счётчики САМГАЗ производят в Ровно…
> https://dt.ua/LAW/yak_pomirav_radiozavod_.html
Статья, конечно, любопытная. Но по другим сведениям (напр., http://ogo.ua/articles/view/2014-04-07/49860.html), к концу 90-х Радиозавод всё-таки перестал функционировать, т.к. прекратились заказы от военных ведомств…
Уж и не знаю, какое там в 1990 году установили новейшее импортное оборудование, но, видимо, что-то пошло не так.
Судя по Викимапии (см. http://wikimapia.org/#lang=ru&lat=50.608109&lon=26.288824&z=16&m=b), в производственном корпусе кое-что как-будто производят (собаки в списках не значатся :).
> В воровском, прогнилом государстве....
Ага, Zrada Today ;)
https://ru.slovoidilo.ua/2018/01/23/novost/politika/deputaty-xotyat-otmenit-nakazanie-nezakonnoe-obogashhenie
НАРОДНЫЙ ФРОНТ И БПП — работают только себе во благо.
Реально плевок в лицо всему народу!