Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 січня 2018, 17:14

Мінсоцполітики роз'яснило, хто має працевлаштовувати осіб передпенсійного віку

Із 2018 року для підприємств (установ, організацій) із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб запроваджено квоту в розмірі не менш ніж одна особа у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком лишилося 10 і менше років (далі — особи передпенсійного віку).

Із 2018 року для підприємств (установ, організацій) із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб запроваджено квоту в розмірі не менш ніж одна особа у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання пра
Фото: kadrovik.ua

Мінсоцполітики в листі від 16.11.2017 р. № 718/0/126-17/241 надало відповіді на низку запитань, пов’язаних з уведенням такої квоти.

На підприємців обов’язок щодо працевлаштування осіб передпенсійного віку не поширюється?

Вимога стосовно виконання зазначеної вище квоти поширюється тільки на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа й організація. Тобто на фізичних осіб — підприємців така норма не поширюється.

Аналогічну позицію було викладено й у матеріалі «Квота на працевлаштування особи передпенсійного віку для підприємств зі штатом до 20 працівників» газети № 197/2017.

Який показник середньооблікової чисельності штатних працівників використовувати для виконання квоти?

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286 у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників.

До 2018 року роботодавці з кількістю штатних працівників до 20 осіб не зобов’язані виконувати квоту й, відповідно, подавати до центру зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, за 2017 рік їм не доведеться. Чи це так?

Так, оскільки прийнята норма набирає чинності 01.01.2018, то першим звітним роком буде 2018 рік.

Чи вноситимуться зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гаранти в сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271?

Кабмін наведе свої нормативно-правові акти в тримісячний строк із дня набрання чинності Законом № 2148.

Щодо відповідальності роботодавця за невиконання квоти.

У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян із нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої на момент виявлення порушення.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися