19 січня 2018, 12:10 Читать на русском

Макс Поляков і Noosphere Ventures відроджують Firefly Aerospace

Макс Поляков, засновник Асоціації Noosphere і керуючий партнер Noosphere Ventures, заволодів більшістю акцій приватної американської аерокосмічної компанії Firefly Space Systems Aerospace. Тепер вона працюватиме на базі EOS Launcher, що також належить Максу Полякову, і носитиме ім'я Firefly Aerospace. Розробка і виробництво транспорту легкої і надлегкої категорій для орбітальних польотів залишиться пріоритетною сферою діяльності оновленої компанії.

Firefly Space Systems Aerospace відновлює виробництво під оновленою назвою завдяки фінансуванню від Noosphere Ventures Макса Полякова.

Crunchbase повідомляє, що за 5 раундів активної діяльності компанія змогла залучити понад 21 мільйон доларів інвестицій, але через незакриту угоду з одним із головних інвесторів у вересні позаминулого року керівництво було змушене відправити співробітників у відпустку на невизначений період. Щоб погасити борги, було вирішено виставити на продаж акції компанії. Це сприяло тому, що Макс Поляков заволодів значною частиною фізичних активів, патентної документації та ліцензій компанії. Так з'явилася Firefly Aerospace – новий партнер Noosphere Ventures.

Макс Поляков запланував прийняти на роботу майже всіх співробітників FSS, зокрема колишнього виконавчого директора Тома Маркусика. У Noosphere Ventures також розповіли про 75 мільйонів доларів вкладень у новопридбану компанію.

Локація оновленої Firefly Aerospace не зміниться – місто Сідар Парк (штат Техас). Noosphere планують викласти у відкритий доступ плани розвитку нової компанії не раніше кінця літа цього року.

На сьогодні в ракетному парку компанії доступна модель Alpha. Її спеціалізація – орбітальні польоти з 500 кг вантажу. У наявності також ранні розробки багаторазової ракети Beta. Вона зможе доставити на орбіту вже 1,1 т і буде складатися з декількох ракет типу Alpha. Основна виробнича особливість ракет Firefly і головна відмінність від звичних для цього ринку продуктів – це застосування композитних матеріалів, наприклад, вуглецевого волокна. Alpha і Beta здатні підтримувати тиск у двигуні автономно, не задіюючи фіксоване зовнішнє сопло.

Макс Поляков упевнений, що в партнерстві з Noosphere Ventures «світлячки» вплинуть на аерокосмічну сферу навіть сильніше, ніж у минулому.

Джерело: Мінфін