В середу у гривні є шанс частково потіснити долар на валютному ринку.
Міжбанк в середу: чого чекати від курсу і чи все так погано
Основних причин чотири:
1) Після вихідного понеділка в США американські банки зарахували вчора всю валютну виручку українським експортерам і сьогодні 50% цих сум вийде на торги в вигляді обов'язкових продажів. Це збільшить пропозицію валюти і зіграє на користь гривні;
2) Впритул наблизилися дні бюджетних платежів у клієнтів. Гривня потрібна всім - і покупцям, і продавцям, і самим банкам для забезпечення гривневих клієнтських операцій з бюджетом. Це поступово активізує продаж валюти експортерами та знизить можливості імпортерів по її скупці, що послабить тиск на курс;
3) Почалося поступове зниження залишків на коррахунках банків, що зменшить можливості спекулятивної розгойдування курсу. На ранок середи - коррахунки фінустанов упали на 2,7 млрд гривень - до 49,7 млрд. Це також піде на користь національній валюті;
4) Почав поступово знижуватися ажіотаж по скупці валюти на готівковому ринку і ризики зростання курсу незначно зменшилися, що дозволило звузити спред між котируваннями попиту та пропозиції в обмінниках. В цьому випадку, розрив між міжбанком і готівковим ринком починає обережно зменшуватися, а спекулятивні переливи між двома сегментами валютного ринку - стають менш економічно вигідними. Це скоротить кількість бажаючих «покачати» курс на різниці котирувань готівки та безготівки.
Все це може спрацювати на ситуативне зміцнення позицій гривні. Причому фактор впливу на зниження котирувань через бюджетні платежі буде посилюватися як мінімум до кінця цього тижня.
У разі екстримів або несподіваних спроб великих гравців зіграти «на підвищення» - пожежі знову буде змушений гасити Нацбанк, але як і весь останній час - при такому повороті подій на ринку - НБУ буде скупим витрачаючи мінімальні обсяги ЗВР. Якщо ж ситуативно буде надлишок пропозиції - то швидше за все він буде поглинений самим ринком без можливості для регулятора поповнити валютні резерви на істотні суми.
«Мінфін» прогнозує на середу активність на міжбанку в межах 500- 620 угод з обсягами операцій до 290-340 млн доларів. Коридор по долару буде в межах 28,58 -28,64 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 28,30-28,58 і продаж 28,68-28,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,49-28,60 гривень та продаж 28,65 -28,70 гривень.
Про тенденції на торгах за 16 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом ситуація для гривні залишається негативною - 33% (було 40%) опитаних вважають, що курс НБУ повернеться нижче 28,50 гривень. 67% впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,51 гривень.
За безготівковим курсом на торгах настрій респондентів також погіршилися по перспективам гривні. Тільки 27% (вчора таких було ще 50%) опитаних припускають повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,50 гривень. Але вже 73% - прогнозують довготривале закріплення долара вище 28,51 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 7
Свой прогнозы и рассуждения я написал в Новом Блоге, присоединяйтесь
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114075/
Ну и как, потеснила? Неужто до сих пор автор еще не понял, что логические и экономические законы у нас не работают? Что тут стихийно-ручное регулирование?
Є попит за певної ціни. Якщо ціна не влаштовує то ПОПИТА НЕМА. Тобто якщо агент хоче купити валюту за нижчою ціною а ціна зараз вища то ПОПИТА з боку цього агента НЕМА при даній ціні. Так він можливо з'явиться при меншій ціні, але це не відкладений попит, це попит при вказаному меншому рівні цін.