Ні статистика по зростанню цін, ні підвищення облікової ставки Нацбанком, не змусили фінансистів відступити від обраного курсу. Приводи для радості вкладників відсутні - банки продовжують знижувати максимальні ставки за депозитами. Більш того, їх падіння навіть прискорилося, в порівнянні з кінцем минулого року.
Ставки за депозитами. Падають ще швидше
Перед Новим роком і на святковому тижні фінустанови зрізали максимальні ставки за гривневими та валютними вкладами. За депозитами в національній валюті зниження досягло 1,5%. Цікаво, що на цей раз прибутковість зменшували ті банки, які раніше виявляли найбільшу щедрість.
Перш ніж перейти до огляду, ми рекомендуємо ознайомитися з методикою дослідження.
Промінвестбанк довгий час займав друге місце серед банків за показником максимальної прибутковості річних гривневих вкладів. Але на святковому тижні він зрізав максимальну ставку за такими депозитами на 1,25% і за рахунок цього опустився на 9-е місце в десятці найприбутковіших фінустанов.
Банк Інвестицій та Заощаджень в попередніх оглядах займав третю позицію в десятці найприбутковіших. Тепер він зменшив ставку за 12-місячними вкладами в гривні на 1,5% і опустився на 6-у позицію.
У минулому огляді, Індустріалбанк був 7-м в десятці найбільш щедрих банків. Але він також зменшив максимальні ставки і взагалі вибув з цього списку. Така ж ситуація і з Ідея Банком, який раніше замикав десятку.
Замість «вилетіли» фінустанов в десятку увійшли Ощадбанк і Марфін. Що стосується останнього, він підвищив ставки і зайняв 5-е місце.
Місто Банк також підвищив максимальні ставки, але тільки за 6-місячними вкладами. Зате прибутковість довгострокових депозитів впала. Аналогічна ситуація в Універсалбанку. Це фінустанова збільшила максимальну ставку за вкладами до запитання, але за строковими депозитами - знизила.
А-Банк, Кредит Дніпро та Південний також вирішили не балувати більше вкладників і скоротили максимальні ставки за гривневими вкладами.
Максимальні ставки за гривневими депозитами (% річних) **в таблиці вказані максимальні ставки за депозитними програмами 31 банку з дотриманням наступних умов: валюта, термін і «несоціальність». Банки розташовані за розміром ставки за вкладом на 12 місяців — від найвишчої до найнижчої. Данные за 14.12.2017 — 11.01.2018
**Індустріалбанк пропонує тільки вклади на 13 місяців
Долар
Банк Інвестицій та Заощаджень в минулих оглядах пропонував найвищу максимальну ставку за річними доларовими вкладами. Але тепер він знизив прибутковість та опустився на 6-у позицію. Його місце зайняв Банк Форвард.
Індустріалбанк й раніше лише замикав десятку найприбутковіших банків за річними доларовими вкладами. Тепер ставки за такими депозитами ще впали і банк вибув з нашого списку, поступившись своїм місцем Укргазбанку.
Також ставки знизили А-Банк, Кредит Дніпро, Південний і Правекс-Банк. В Місто Банку доларові вклади на 9 і 3 місяці подешевшали, а ось на 12 і 6 місяців - подорожчали.
У свою чергу, Марфін - збільшив максимальні ставки за вкладами на 6 і 12 місяців, а за короткостроковими депозитами - знизив.
Максимальні процентні ставки за депозитами в доларах(%, річних *)
**Індустріалбанк пропонує тільки вклади на 13 місяців
Євро
Ощадбанк продовжує платити більше за інших за річні вклади в євро. А ось Промінвестбанк, який довгий час займав друге місце за показником прибутковості таких депозитів, зрізав максимальні ставки і опустився на 7-е місце.
Банк Інвестицій та Заощаджень раніше був на 4-му місці в списку. Тепер він знизив максимальні ставки за річними вкладами в євро і опустився на одну позицію.
Місто банк і Марфін, навпаки, вирішили залучати євровалюту. Вони збільшили максимальну прибутковість річних вкладів і піднялися на 3-е і 4-е місце в десятці.
Також максимальні ставки за вкладами в євро знизили Кредит Дніпро і Правекс-Банк.
**Індустріалбанк пропонує тільки вклади на 13 місяців
Методика
Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями — термін та валюта. Дивились тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади — пенсійні, студентські, дитячі й т.д.
Для порівняння не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору й т.д.
Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони показані в огляді.
Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один — дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох — вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один — дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видам вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка — 18% — виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.
У графіках і таблицях ми привели максимальні ставки за депозитними програмами 31 банку, які найпопулярніші серед фізосіб. Фінустанови розміщенні по максимальній прибутковості річних вкладів у різних валютах.
«Мінфін» нагадує, що максимально висока ставка не гарантує таку ж прибутковість в кінцевому підсумку, адже з доходів за банківськими вкладами сплачується податок. У цьому році він становить 18%. Додатково до цього держава вимагатиме сплатити 1,5% військового збору.
Дізнатися про динаміку середніх ставок за депозитними програмами 31 найбільшого банку можна тут.
Олекса Рябуха
***
Нагадуємо, що підвищити прибутковість своїх вкладів, як це зробили вже тисячі читачів «Мінфіну», можна, розмістивши депозит в банку через наш сайт. Тоді ви отримаєте додатково до 1,5% річних до базової відсоткової ставки. Детальні умови — в розділі «Бонус до депозитів».
Коментарі - 7
Для меня ничего удивительного!
Разве что забетонировать с стене или полу!