13 січня 2018, 15:42 Читать на русском

Німеччина перетворюється в новий криптовалютний центр

Німці, історичні прихильники готівки, цікавляться біткоіном через його антиінфляційну природу і анонімність, а в Берліні живуть розробники провідних криптовалют, включаючи ефір, і інших блокчейн-проектів.

Німці, історичні прихильники готівки, цікавляться біткоіном через його антиінфляційну природу і анонімність, а в Берліні живуть розробники провідних криптовалют, включаючи ефір, і інших блокчейн-проектів.
Фото: cryptonet.biz

Якщо Китай заборонить майнерів, вони можуть з легкістю переїхати до Німеччини, де ціна на електрику падає завдяки переходу на поновлювані джерела енергії, пише Wall Street Journal.

За даними Deloitte, на платформі GitHub німецькі блокчейн-проекти займають четверте місце після Китаю, США і Великобританії (всього 1 307). Перші з них почали з'являтися ще в 2008 році, а місцеве криптовалютне співтовариство називає Берлін — центром блокчейн-розробок, повідомляє Хайтек.

«Технологію, яку спочатку придумали анархісти, тепер просувають німецькі банки. Багато з головних дійових осіб в цій сфері проживають в Берліні», — говорить засновник BlockchainHub Шермін Вошмгір.

Йорг фон Мінквітц, засновник стартапу Bitwala з Берліна, розповідає, що зацікавився біткоіном ще в 2011 році після боргової кризи в Європі. «У нас в Німеччині завжди були великі проблеми з центральними органами влади, які намагалися [невдало] контролювати наші гроші», — говорить він.

Трент МакКонагі — виходець з Канади, але відкрив компанію BigchainDB в Берліні. Він займається розробкою децентралізованих рішень для баз даних, і вважає, що коріння популярності блокчейна серед німців йде в епоху Веймарської республіки з її гіперінфляцією і періодом холодної війни. «Блокчейн-стартапи розвиваються в Берліні по експоненціійній функції», — говорить він.

Андреас Шільдбах, берлінський програміст, був одним з перших розробників біткоін-гаманця для мобільних телефонів. А Гевін Вуд, співзасновник Ethereum, каже, що велика частина розробки «ефіру» була проведена берлінськими командами. Багато криптовалютчиків збираються в барі Йорга Платцера «Кройцберг 77», який першим в Берліні почав приймати до оплати біткоіни і навіть розплачуватися ними з постачальниками.

Дослідження, проведене в 2016 році журналом International Journal of Central Banking, показало, що німці використовували готівку в 82% транзакцій і в 53% транзакцій за вартістю — набагато більше, ніж американці, британці або французи. Популярний німецький принцип говорить: «nur Bares ist Wahres» або «тільки готівкові гроші реальні».

Але любов німців до готівки приховує ще більший страх інфляції, народжений в міжвоєнний гіперінфляційний період. Німці з великою підозрою ставляться до ослаблення грошово-кредитної політики, що проводиться ЄЦБ у зв'язку з борговою кризою в Європі. В умовах нульових і навіть негативних процентних ставок багато гравців готові піти на ризик і вкластися в біткоін, який обмежений у своїй емісії.

Блокчейн-технологією починають цікавитися не тільки в Берліні, а й у Франкфурті і Мюнхені. Так, Deutsche Bank і Bertelsmann прагнуть інтегрувати блокчейн в свої операції. Німецькі компанії відчувають потребу, нарешті, взяти участь у новій технології, говорить глава фонду Gründerfonds Олександр фон Франкенберг.

«Кожного тижня у мене на столі з'являється бізнес-план, пов'язаний з криптовалютою. Нарешті німці не пропустили поїзд», — каже Фелікс Хаас, венчурний капіталіст з Мюнхена, що запустив в кінці минулого року компанію під назвою «Будинок монет», яка дозволяє продавати нерухомість в Баварії за біткоіни.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися