«Зелений» тренд дозволяє країнам не тільки покращувати екологію, а й менше залежати від ринків традиційних енергоносіїв і цін на них. Немає сумнівів, що чиста енергія буде розвиватися і далі. З другої половини ХХ століття і до цього дня нафта і газ є важливими факторами в світовій політиці, але їх роль неминуче слабшає. Все це у вищій мірі відноситься до України. Статистика свідчить, що у 2017 році області України поставили рекорди у сфері енергозбереження, «зеленої» генерації та електричного транспорту. А чемпіоном з реaлізaції програм енергоефективності стaлa Львівська область.
Кирило Шевченко: Завдяки нашим еко-кредитам Херсонщина стала абсолютним рекордсменом у збільшенні чистої електроенергії у 2017 році
Єдиний ЕКО-банк в Україні зробив справжній прорив у «зеленій» енергетиці у 2017 році. Кожний 3 МВт побудованих потужностей відновлюваної енергетики за минулий рік був профінансований саме «Укргазбанком».
«На нашому рахунку вже 72 масштабних проекти, а загальний обсяг екологічно чистої електроенергії перевищуватиме 990 ГігаВатт годин на рік, чого вистачить для забезпечення потреб в електроенергії всіх жителів міста Миколаїв щороку. Впевнений, прийнятий закон Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) запустить новий потужний виток розвитку альтернативної енергетики в Україні. Наша країна вже стала лідером на пострадянському просторі з поширення використання відновлюваної енергетики. Такий поступовий рух до альтернативних джерел енергії у найближчому майбутньому зробить Україну лідером серед європейських країн, адже для нас розвиток відновлюваної енергетики важливіший, ніж для країн ЄС, де поставки енергоносіїв відносно диверсифіковані», — зазначив голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.
Найрезультативнішою у переході на альтернативну енергетику стала Херсонська область, у якій, завдяки фінансуванню «Укргазбанку», з’явилося нових об’єктів загальною піковою потужністю понад 100 МВт. Також, минулого року ЕКО-банк профінансував наймасштабніший проект у вітроенергетиці – Новотроїцьку ВЕС, потужністю майже 70 МВт.
Лідером у сонячній енергетиці в «Укргазбанку» стала Кіровоградська область, яка відкрила найбільшу кількість нових СЕС. А за потужністю абсолютним лідером стала Миколаївська область завдяки будівництву масштабної СЕС «Восход солар». Щорічно вона генеруватиме 11-12 млн кВт*год «зеленої» електроенергії, чого достатньо для енергозабезпечення 15 сіл Великоолександрівського району.
Полтавщина вийшла в лідери за кількістю нових гідроелектростанцій, профінансованих «Укргазбанком», а Дніпропетровщина – за кількістю введених електростанцій на біогазі.
«Укргазбанк» утримує абсолютне лідерство у наданні енергоефективних кредитів ОСББ та ЖБК, ми профінансували близько половини таких заходів. Найактивнішими стали ОСББ Рівненської, Одеської та Запорізької областей.
Загальноукраїнська статистика свідчить, що на Вінниччині у 2017 році було зaфіксовaно нaйбільше сонячних електростaнцій (25% об’єктів), a у Хмельницькій облaсті – рекордну в Укрaїні кількість мaлих гідроелектростaнцій (21% об’єктів).
A ось нaйбільше електромобілів купили жителі Хaрківської облaсті – 406 одиниць, а кредити в «Укргазбанку» найактивніше оформлювали жителі Київської області.
Ліцензія НБУ № 123 від 11.06.2011
Коментарі